Тичане

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тичане

Мнение от ivanski_2 » 31 Мар 2024, 21:38

gromovich написа:Колеги, предложете добри обувки за тичане. Гледам сега в социалните мрежи яко рекламират някакви обувки с "карбонова" подметка.

Аз лично съм много доволен от асикс ... единствените които не износвам накриво и са супер леки и удобни
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Тичане

Мнение от enigma » 31 Мар 2024, 22:59

За тичане по настилка/ писта - Асикс :yes:
За пътеки, пресечен терен и т.н. - Саломон.
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 01 Апр 2024, 9:53

Трудно е да се препоръча марка и модел, защото много зависи от бюджет, за какво ще се ползват, както и лични особености (физиологични, стил на тичане, ниво и т.н.). Аз бих ти препоръчал да посетиш магазин Running Zone и да получиш професионална консултация за подходящата за теб обувка.

Иначе аз тичам предимно с Nike - Pegasus за тренировъчни, разни по-фенси за състезания. За планината - Hoka, Nike и Brooks. По всяко време имам около 4-6 активни обувки и 2-3 извадени от служба, които се ползват за ходене и ремонти в гаража :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Тичане

Мнение от dhtj » 01 Апр 2024, 15:52

gromovich написа:Колеги, предложете добри обувки за тичане. Гледам сега в социалните мрежи яко рекламират някакви обувки с "карбонова" подметка.


Къде? На стадион, на писта, в парка или на пътека? Има значение.
Аз съм бил футболист и не мoга да тичам с масовите "маратонки за тичане" с висока пета. Предпочитам да са равни подметките. На стадиона тичам със стоножки, на твърдо тичам с някакви гуменки. Имах едни любими пуми 365 се казваше модела, ставаха за всякакви терени, но вече не ги произвеждат май.

https://www.dress4less.bg/puma-365-nf-ct/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 01 Апр 2024, 16:28

мисля, че и по-рано в темата съм писал, но пак да кажа

asics gel nimbus 24

https://keyfashionstore.com/product/gel ... omatoblack

като се има предвид, че съм с наднормено тегло и лявото коляно ми е слабост

като казах и гледам, че гел нимбус 25 имат 50% офф... та май ще си поръчам едни :lol: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Тичане

Мнение от gromovich » 02 Апр 2024, 13:38

Да, пропуснах да кажа, че тичането ще е главно по асфалтови алеи в парковете. Тъкмо днес един колега ме светна за магазина Running zone в Младост и ще ги посетя за консултация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тичане

Мнение от Southside » 02 Апр 2024, 20:22

Трейнърите с карбонова пластина са предимно за темпови бягания. Ако ще се въртят обиколки в парка за изграждане на обем определено са изхвърляне. Много са субективните фактори при избор на конкретен модел: лично тегло, обичайна дистанция, темпо, широчина на стъпалото, свод и т.н.

Аз ползвам за референция runrepeat.com и намирам ревютата и оценките им за обективни.

Като се замисля, с марката Saucony не съм имал лошо попадение, залепват ми и никога не са ми докарвали травми или мазоли. Пегас на найк също е доста универсална маратонка (всичките поколения), много оптимален баланс между отскокливост и омекотяване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 03 Апр 2024, 12:12

бързо дойдохa... на пръв поглед много добре

ще ги пробвам утре :idea: :idea: :idea:

Изображение

Изображение

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: България
Пол: Мъж

Re: Тичане

Мнение от V8ka » 04 Апр 2024, 19:49

Точен номер ли вземате или 1номер горница?
Аз поръчах Asics Trabuco Max 3 , номера го зимам винаги половинка или цял горница.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тичане

Мнение от Southside » 04 Апр 2024, 20:39

И това е супер индивидуално при различните модели и производители. Обикновено асиксите вървят 1/2 номер по- малки от "универсалната" номерация. Друго, самите производители правят промени в дизайн, пяна, меш, затова при различните поколения на един и същи модел също може да възникне разлика. Просто прегледайте ревю на конкретния модел в нета за референция преди покупка, горе съм посочил линк.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 04 Апр 2024, 22:06

V8ka написа:Точен номер ли вземате или 1номер горница?
Аз поръчах Asics Trabuco Max 3 , номера го зимам винаги половинка или цял горница.


Един номер горница, не знам дали съм споменавал, но нося 42.5

Всички Асикси (включително и този) са ми 43.5 и са ми АБСОЛЮТНО точни

Днес тичах малко, ама предобрих връзването ли, не съм ги разстъпил или ми е много твърда подметката, но след 6-я километър започнаха да ми изтръпват петите.

А или ми се стори, или е истина, но преди това умората не беше на дневен ред... и отскачането е по-добро!!! Ще тестваме пак!! Скоро
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, SpeedyMan

Последни теми
Facebook