Тичане

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Тичане

Мнение от b_u_b_o » 05 Юли 2023, 21:36

BMW_POWER написа:Колко 60-70 годишни дядовци познавате, които тичат 3000м за под 11 минути? Или 100м под 15 секунди?


3км за под 11 мин и аз ще се озоря да ти кажа. :mhihi: И какво доказва това? Или това в другото ти мнение, че сравнявайки спортни постижения на различни възрасти ще има разлика. Естествено че ще има разлика, никой не говори да си олимпийски шампион на 60. Ама ако не можеш да си вържеш връзките щото шкембето ти пречи или имаш мобилност на дръжка от метла, еми не са ти виновни годините, ами това че през тия години си наблягал на ядене, пиене и лежане, вместо да се грижиш за себе си. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 05 Юли 2023, 21:46

Тук съм съгласен и да се върнем на темата, тичането! Откакто тичам редовно, мога да се сгъна и да пипна земята с прави крака и заключени колена :shock: :mhihi:

Няма да Ви казвам, че преди това имах около 40см от пръстите на ръцете до земята

Снощи го установих междудругото, навеждам се да взема нещо от пода и не си сгъвам колената... БАСИ!!! :ok:

Чак се изкефих :mrgreen:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тичане

Мнение от BMW_POWER » 05 Юли 2023, 21:53

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:Колко 60-70 годишни дядовци познавате, които тичат 3000м за под 11 минути? Или 100м под 15 секунди?


3км за под 11 мин и аз ще се озоря да ти кажа. :mhihi: И какво доказва това? Или това в другото ти мнение, че сравнявайки спортни постижения на различни възрасти ще има разлика. Естествено че ще има разлика, никой не говори да си олимпийски шампион на 60. Ама ако не можеш да си вържеш връзките щото шкембето ти пречи или имаш мобилност на дръжка от метла, еми не са ти виновни годините, ами това че през тия години си наблягал на ядене, пиене и лежане, вместо да се грижиш за себе си. :dunno:


В тъмните години в казармата на 20г възраст бягах 3км за 10:50м. Днес никакъв шанс. 11:50м ни даваха за същата дистанция, ама с цинтари...

Човешкият организъм се променя с годините. Спортуването под всичките си форми може да забави този процес. Но 50 годишен няма никакъв шанс срещу 20 годишен. Отделни хора да, но огромната маса губи не по точки, а направо с технически туш.

Отделно животът се променя. Днес животът масово се превръща във все по-заседнал. Два часа в колата, осем-десет на бюрото, още няколко у дома пред телевизора....

Това ще го усетят младите след 10-20-30 години.

Пак казвам, опонирам на Бум Бум.

Аз лично с жената вечер след бачкане правим по една разходка покрай реката. 6-10 000 крачки, ако се вярва на нейната вълшебна машинка на ръката. Старая се и денем да ходя възможно повече.

Вичо, никога през живота си не съм можел да си стигна пръстите на краката, когато се наведна напред. И на 16, и на 56 :oops:

Апропо, Вичо е на 37г, ако се вярва на профила. Запиши, за колко правиш 1000м и се пробвай след 5 години. Резултатите ще бъдат интересни :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Тичане

Мнение от b_u_b_o » 05 Юли 2023, 22:04

Той тепърва започва да тича, ако през тия 5 години не спира, ти гарантирам, че тогава ще тича по-бързо от сега.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Тичане

Мнение от Spunky » 05 Юли 2023, 22:26

BMW_POWER написа:Човешкият организъм се променя с годините. Спортуването под всичките си форми може да забави този процес. Но 50 годишен няма никакъв шанс срещу 20 годишен. Отделни хора да, но огромната маса губи не по точки, а направо с технически туш.

Отделно животът се променя. Днес животът масово се превръща във все по-заседнал. Два часа в колата, осем-десет на бюрото, още няколко у дома пред телевизора....



Аз на 3Х съм в умопомрачително по-добра форма от на 2Х, като сега със сигурност се движа и спортувам по-малко. Но и не пия по няколко кила на седмица и не ям по 10-15 вафли на закуска(което беше стандарт, особено в късни тиинс и ранни 20). Освен че ядях лошо, спях лошо и всяка сутрин беше, като на война. Мина ми, що се косех тогава, не знам...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тичане

Мнение от BMW_POWER » 05 Юли 2023, 22:40

b_u_b_o написа:Той тепърва започва да тича, ако през тия 5 години не спира, ти гарантирам, че тогава ще тича по-бързо от сега.


Да видим, колко дълго ще продължи този устрем :mhihi:


Spunky написа:Аз на 3Х съм в умопомрачително по-добра форма от на 2Х, като сега със сигурност се движа и спортувам по-малко. Но и не пия по няколко кила на седмица и не ям по 10-15 вафли на закуска(което беше стандарт, особено в късни тиинс и ранни 20). Освен че ядях лошо, спях лошо и всяка сутрин беше, като на война. Мина ми, що се косех тогава, не знам...


И аз на 20 носех на пиене повече, отколкото сега :yes: :bchug:

Ама от години спрях тренировките :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Тичане

Мнение от drifty » 05 Юли 2023, 23:50

Мама му стара, и на мен ми се дотича като чета тук. Ма пазя коляното... Макар, че тренировките с бойните изкуства му се отразяват добре, може би недалеч в бъдещето ще се пускам и аз да тичам по малко.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тичане

Мнение от BMW_POWER » 06 Юли 2023, 1:32

Аз имам проблеми и с двата минискуса. Затова вече 25 години съм забравил футбола и практически почти не тичам. Колело и разходки.

Но успех на Вичо и да казва постиженията на всеки 30 дена. Ще го следим с любопитство :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 06 Юли 2023, 9:14

Danke schön !!!

Продължавам аз, но тази седмица беше леко във вторник. Едни 6км за 45 минути. Ще си дам малка почивка и в неделя пак, че утре отивам на тимбилдинг на Влас и ще е много тежко :mhihi: :mhihi: :mhihi:

На 37 съм, да! Баси как лети времето, а се регистрирах във форума на 17 :shock: :mhihi: Ще пробвам идните седмици да засека 1км, но предполагам, че ще е успех да е малко под 5 минути.
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тичане

Мнение от bum_bum » 06 Юли 2023, 9:15

vicho написа:Тук съм съгласен и да се върнем на темата, тичането! Откакто тичам редовно, мога да се сгъна и да пипна земята с прави крака и заключени колена :shock: :mhihi:

Няма да Ви казвам, че преди това имах около 40см от пръстите на ръцете до земята

Снощи го установих междудругото, навеждам се да взема нещо от пода и не си сгъвам колената... БАСИ!!! :ok:

Чак се изкефих :mrgreen:


За пореден път отвлякох темата. Но имам напредък, все по-малко ме интересува кой чичо неще да бъде това, което може или което иска, щото бил одъртял. Възрастта е нещо с което не може да не се съобразим и е ясно, че на 50 не си баш същия човек, който си на 30. Но се отказвам да обяснявам вече, че не си и вече тотал щетата, която много хора си мислят, че са. Бас хващам, че много малко са си дали труд да отвори някой от линковете.

Мобилността е нещо много важно, което открих на дърти години. Винаги съм смятал стречинга за педерастка работа и не съм се знимавал. Но откакто открих какво всъщност ти дава формата ми в клека и тягата се подобри значително. Същото важи и за тичането. Ако имаш добра мобилност в глезените, коленете, раменете, гръбнака не знам дали ще тичаш по-бързо, но ще е много по-безопасно откъм потенциални травми.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Тичане

Мнение от yordanovdir » 06 Юли 2023, 14:12

Но се отказвам да обяснявам вече, че не си и вече тотал щетата, която много хора си мислят, че са.

Немой Буме-е, хубави неща пишеш и са мотивиращи.Един да се тръсне, все е полезно.Преди десетина години в един парк гледах изумен един сух старец(беше към 60), какви неща правеше на едина висилка.Неща, които аз и на 20 не можех.Въпрос на осъзнаване и желание са и спорта и храненето и да нямаш някакви здравословни проблеми де.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Тичане

Мнение от FaceOff » 06 Юли 2023, 19:57

Старец.. беше към шеесе.. :mhihi: не ми остава много :D Страхотна тема, много рядко тичам, повечко колело

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 07 Юли 2023, 10:14

vicho написа:
nero_ написа:На база на това което си описал и гледайки тези зони - според мен са много ниски. Като начало използват метода на %HRmax, който е най-неточен и за който е важно да си направиш тест за максимален пулс. Тази сметка 220-възрастта е доста неточна. За сравнение на 32-3 години на едно състезание направих пулс 202. Индивидуално е и хората са различни. LTHR е най-добрия метод според мен, но пък много зависи колко е добър алгоритъма на китаеца ти за смятането му (иначе може да се измери с лабораторен тест). Я пробвай да превключиш и покажи какъв е резултатът.


Изображение


По-адекватни изглеждат така зоните, но пак имам съмнения, че лактатният ти праг е около 165 (но може и да е толкова). Виж устройството което ползваш дали няма вграден тест за LTHR и си го направи ако има (трябва да си починеш ден-два преди теста). Общо взето това е най-точният начин да си определиш сърдечните зони без да ходиш на лабораторен тест. Хубаво е и да спазваш дисциплина и когато имаш базова тренировка да не се изкушаваш да се засилиш много и ако се налага дори да ходиш в случай че почне да ти се вдига много пулсът. Давам пример с моя тренировка в която имам само 3-4 минути в горната зона.

IMG_6121.jpg

IMG_6120.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тичане

Мнение от bum_bum » 07 Юли 2023, 16:59

Имам един въпрос аз. Става въпрос за колело, но предполагам важат същите принципи за зоните.

Гледам например една конкретна отсечка в Страва. 2015-та година съм я минал далеч по-бързо от сега. Което важи за всичките почти отсечки, които съм записал.

Сега карам с това темпо.

Изображение

А преди съм карал така.

Изображение

Съответно сега съм доста по-бавен по отсечките. Как да го тълкувам? Да си карам така и да си дам време да поразвия аеробна ефективност (доста време не бях карал и предполагам не съм в кой знае каква кондиция) или да давам яката газ, както преди?

Като споменах Страва на няколко места гледам записват времена с електрически байкове. Може и да греша, но не виждам как можеш да качиш 35 метра денивелация за 7-800 метра със средна скорост 47км (а и на снимката е един пълничък младеж). Ще се ядосам някой ден и ще мина всички близки до мен отсечки с мотора :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Тичане

Мнение от Spunky » 07 Юли 2023, 17:25

Аз бих карал със сегашното темпо, гледай в зона 2 да си повече и някои дни вкарай яката газ в зона 4. Аз отделно всеки ден гледам да правя около 2 Мин спринтове за макс пулс. Имаш ли данни от ватовете преди и сега? С повече адаптация, вдигам ватовете за същия пулс диапазон.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook