Най-топлият месец в последните не знам колко години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от steeN » 19 Юли 2023, 20:30

Изображение

Със сигурност поне от както има статистика.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Vasko_G » 19 Юли 2023, 20:46

А да е най-студеният по-хубаво ли е. Екстра си е времето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Don_Diego » 19 Юли 2023, 20:51

Всякакви екстремни температури не са окей, нито за хората нито за природата като цяло.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Jordana » 19 Юли 2023, 21:28

За слънцето ще дадеш ли графика с активноста от както има измервания ? Да видим дали няма някаква връзка с топлата зима в южното полукълбо :mhihi: 21 годишен максимум на слънчевата активност за момента , очакванията са да счупи всички рекорди досега
https://spaceweatherarchive.com/2023/07 ... year-high/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от steeN » 20 Юли 2023, 7:44

Ти си дал вече. И какво се очаква да видим, освен че няма никаква връзка и си гуглирал нещо на бързо?

Изображение

2020 е трябвало да бъде рекордно студена година според твоята картинка, а беше рекордно гореща :dunno:

https://www.nasa.gov/press-release/2020 ... sis-shows/

2020 Tied for Warmest Year on Record, NASA Analysis Shows


Кажи сега и в кем трейлс ли вярваш също? :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от zAcK » 20 Юли 2023, 7:58

Положението ще става все по-тегаво, но на никой не му дреме.
Глобалното затопляне не включва само по-топъл климат, а например кофти разпределение на валежите.
Т.е. сухо баш когато не трябва, после брутални порои за много кратко време, бури и т.н. :dunno:

Ама на кой ли му пука! Най-якото е, че нещата ще се скапват с все по-бързи темпове :bchug:
Миналото лято в източна България имаха доста драми с питейната вода, да видим следващите години как ще е :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от TheDriver » 20 Юли 2023, 8:05

Аз лично не се притеснявам особено от горещи лета. И ние и заобикалящата ни среда имаме някакви механизми да се справяме с горещината лятото.

По притисенителни за мен са липсата на зима и странностите на времето през останалата част от годината. :dunno: Това изобилие от "ледникова вода" на което разчитат повечето населени места в страната няма да продължи дълго. Вода ще има, но не в такива количества и дебит.

Тази пролет и ранно лято пък бяха крайно неприятни за земеделието. Повечето дръвчета изобщо не родиха, зеленчуците се забавиха с месец(тези които не са в оранжерия), а при някой още не са родили. "Старите хора" около мен твърдят, че причината е в постоянните дъждове и невъзможността пчелите да опрашват. :dunno: Много хора опрашват ръчно с изкуствени неща - доматин и т.н. :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Обзор/Бургас
Пол: Мъж
Кара: e39 530ia
Мечтае да кара: s50 Compact

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Dimchev » 20 Юли 2023, 8:34

zAcK написа:Положението ще става все по-тегаво, но на никой не му дреме.
Глобалното затопляне не включва само по-топъл климат, а например кофти разпределение на валежите.
Т.е. сухо баш когато не трябва, после брутални порои за много кратко време, бури и т.н. :dunno:

Ама на кой ли му пука! Най-якото е, че нещата ще се скапват с все по-бързи темпове :bchug:
Миналото лято в източна България имаха доста драми с питейната вода, да видим следващите години как ще е :dunno:


Проблем с питейната вода в източна България не е имало от както се помня.
Освен ако не смяташ Омуртаг за изтчна България, щото те имат проблем с водата от 70-те години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Tenata » 20 Юли 2023, 8:42

TheDriver написа:Аз лично не се притеснявам особено от горещи лета. И ние и заобикалящата ни среда имаме някакви механизми да се справяме с горещината лятото.

По притисенителни за мен са липсата на зима и странностите на времето през останалата част от годината. :dunno: Това изобилие от "ледникова вода" на което разчитат повечето населени места в страната няма да продължи дълго. Вода ще има, но не в такива количества и дебит.

Тази пролет и ранно лято пък бяха крайно неприятни за земеделието. Повечето дръвчета изобщо не родиха, зеленчуците се забавиха с месец(тези които не са в оранжерия), а при някой още не са родили. "Старите хора" около мен твърдят, че причината е в постоянните дъждове и невъзможността пчелите да опрашват. :dunno: Много хора опрашват ръчно с изкуствени неща - доматин и т.н. :dunno:


Абсолютно, много дължновната/продължителна пролет скапа почти всички плодни дръвчета, грозде и тн.
От цяла градина ако откъсна половин щайга ябълки пак ще е добре.
Гроздето е на нула, но пак трябва да се пръска за да се запазят лозите/дръвчетата за догодина.

Проблема с пчелите от години се влушава, намалява им популацията (измират, болести и др.).
Ако продължаваме да го унищожаваме това насекомо, на всеки му ясно, че ще ядем цървула (даже мисля, че сме го захапали вече).

Но, природата си знае, колелото на глобалното затопляне се завъртяло и набира скорост с всяка година.

п.с.
Бог да пази "филантропите".
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от zAcK » 20 Юли 2023, 9:16

За сметка на валежите през юни, зимата никъде нямаше сняг, което е все по-често явление.
Другото е, че има райони на България, в които практически не падат валежи по 3-4 месеца след като се скапе всичко през юни :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от TheDriver » 20 Юли 2023, 9:56

Tenata написа:
.....Проблема с пчелите от години се влошава, намалява им популацията (измират, болести и др.).
Ако продължаваме да го унищожаваме това насекомо, на всеки му ясно, че ще ядем цървула (даже мисля, че сме го захапали вече).

...


При мен все още има много. Масово хората са пчелари, гора, практическа липса на големи земеделски производители и пръскане. Валежите обаче ги спряха да опрашват в точния момент или поне така твърдят тези с повече опит от мен. :dunno: Иначе миналата година дърветата родиха страшно много плод.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Kroki » 20 Юли 2023, 10:09

Колеги, всичко си е наред и по план. :roll:
Има едни 10 000 май бяха годишни цикли, където се обръщат полюси, настъпва ледников период и т.н.
Вероятно някой някъде е заложил в кода, че трябва да си има прочистване на земята и те така. :wave:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от DigitalExile » 20 Юли 2023, 10:10

Има време, няма да го доживеем, да му мислят следващите :mhihi:
Времето е Екстра в момента, аз предпочитам да е топло отколкото да е студ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от b_u_b_o » 20 Юли 2023, 10:34

Най-тъпата година от към климат в скромния ми живот. Зимата супер мижава, топла и без валежи. Тоест почти всичките ми ски бяха в алпите на 3000м+, тука не ставаше. Пролетта се уби да вали и беше сравнително студено, човек нямаше къде да мръдне, а това е сезона за екскурзии според мен. Сега лятото ни утрепа от жеги което за мен е най-гадното възможно, добре че тука поне нощно време се живее, щото като живеех в апартамент и хванеха жеги денонощно не ставаше хладно и само климатиците бяха спасението.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Jorixa » 20 Юли 2023, 11:16

b_u_b_o написа:Тоест почти всичките ми ски бяха в алпите на 3000м+, тука не ставаше.


То и там дори беше зле. Факт, доста тъпа година от към климат, дано не се повтаря скоро

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook