Защо света върви накъдето върви?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Посоката на света…

Случайна- така се нареждат нещата и всеки си гледа неговите интереси
10
23%
Отчасти планирана- има кукловоди, но не са свързани в едно
16
36%
Планирана- има единно управление на кукловоди
18
41%
 
Общо гласове : 44
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Защо света върви накъдето върви?

Мнение от alx » 25 Юли 2023, 14:05

Снощи се изпонапихме лошо с приятели; омешахме алкохола с груби дози никотин от некви отровни пури и бистрихме света като цяло. Хората с които говорих си мисля са интелигентни, успели във сферите си и като цяло не са “случайни” дет се вика.

От цялата дискусия аз поне разбрах, че нищо не разбирам и нищо от фактите не ми се връзва във стройна теория.

Цялостаната толерантност към дисфункционалност на (западното) общество граничещо с лудост(?)
Съзнателното разрушаване на човешки ценности
Тоталното зануляване на младото поколение откъм воля и силен характер
Страшното поскъпване на всичко (това може би е единственото дето има някакво логично обяснение поне за мене)
Липсата на сериозен отпор на вълните емигранти от бананови държави
Тоталното импотенизиране (нова дума) на мъжете и огромните усилия положени да се обезличи “силния” пол


… и много други неща чиято динамика и въобще съществуване не са ми ясни

————-

Защо всичкото това се случва?

Някакъв единен план на шепа хора ли е? Не вярвам. Най- малкото ако има такава конспирация ще се чуе. Нищо не остава скрито покрито в наши дни. А дори да е план- каква е крайната цел? Слаби хора се управляват по- лесно? Ми не съм съгласен. Слабите и прости хора са всъщност най- трудни за контролиране

Нещата се случват защото хората не са далновидни и не си дават сметка? Ми щом сз ги виждам какво остава за по- умните от мене? А те не са малко. И това не мисля, че е…

Всичко е случайно? Възможно е, ама тогава баси късмета?

Масони? Рептили? Глупости…

Аз строен отговор нямам. И ме тормози щото един вид не знам кво се случва а по природа съм си такъв- аналитичен и обичам да знам нещата независимо от темата.
Последна промяна alx на 26 Юли 2023, 14:09, променена общо 2 пъти
алекс
трабант 601с
разни други возила

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3912
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Kroki » 25 Юли 2023, 14:12

Според всичко е план..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Юли 2023, 14:29

Ще знаеш когато станеш човек на дълбок пост в службите на САЩ или висш политик. Тогава хората дето ще си пушиш пурите с тях ще са други и ще знаят и те. Дотогава само ще разсъждаваш. Щяло да се чуе. Ами нали като се чуе и по всички медии му викат конспирация или изобщо не пишат за него? Как аз ще притежавам големите медии в САЩ и ще се чува? Няма как да знаеш защото си никой, приемаш го и толкова. Иначе може да си блъскаш главата до утре и нищо няма да намериш със сигурност, а само хипотези, не теории, а хипотези.
Първоначално като излезе Ковида помниш ли как всичко различно от случайно появил се вирус беше наречено конспирация? Е, връщаш се назад в историята и гледаш колко неща са били конспирации някога и са излезли истина. Какво ще се чуе като вашето ЦРУ уби Кенеди и не спазва собствените си закони да разсекрети документите? :mhihi: Ще се чуе само това, което вече е без значение или трябва да ви насочи да гледате на някъде. А убийството на Кенеди и след 100 години ако не е признато от ЦРУ все ще е от значение защото показва как се управлява тая страна.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от gromovich » 25 Юли 2023, 15:03

alx написа:Тоталното импотенизиране (нова дума) на мъжете и огромните усилия положени да се обезличи “силния” пол


По този въпрос, а и за младите препоръчвам да се прочете за експеримент "Вселена 25"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от KoolyO » 25 Юли 2023, 15:04

Нещата са много по-прости.

Хората като си нямат проблеми си създават. Джендъризми, БЛМ, толерантност и т.н. В същото време започват да назряват истински проблеми, но задоволеното (все още) общество, не им обръща внимание, а се е съсредоточило в измислените от тях "проблеми"
И така лека полека извенъж се озоваваме в лепкаво блато.

Или казано с други думи: "Тежките времена раждат силни хора. Силните хора правят времената добри. Добрите времена раждат слаби хора. Слабите хора правят времената тежки..."
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от SpeedyMan » 25 Юли 2023, 15:27

Някви искат зорлем война да правят. Много конфликтни зони, които тлеят.. сега Русия и Украйна, Тайван и Китай, Германия и Австрия..

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Е.Димитров » 25 Юли 2023, 15:28

Какво каза Мъск (Илон) по въпроса? :mhihi:
Почти съм сигурен, че е бил на партито :bchug:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от alx » 25 Юли 2023, 15:29

Какво значение има обстановката? Написах тази тема защото резултата от дискусията беше объркващ и нулев като цяло. Затова споделих тука защото за мене ставащото е мистерия.

За хората дето казват, че всичко е планирано- най- тайното общество е това на подводничарите. Всеки един член от екипажа е проверяван многократно, подписвал е една камара документи и тн… и въпреки това като се случи нещо (примерно се сбутат две подводници) се чува. ЦРУ и фбр са огромни организации със стотици хиляди хора. Информация е изтичала и изтича. Ако имаше някакъв генерален план съм абсолютно убеден, че щеше да изтече нещо и да се чуе. Дори нещо мъничко. Ама няма. Затова за мене, че всичко е по план е стриктно в категория “земята е плоска”, “американците не са кацнали на Луната и сами си бутнаха небостъргачите” и тн.

Но… да кажеме, че е по план.

What is the end game? Каква е целта? Защо се прави?

Опростено казано - случващото се е или по план или случайно. Ако е по план каква е целта? Ако е случайно защо като е очевидно обществото не се противопоставя?
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от acho.rs » 25 Юли 2023, 15:31

KoolyO написа:Нещата са много по-прости.

Хората като си нямат проблеми си създават. Джендъризми, БЛМ, толерантност и т.н. В същото време започват да назряват истински проблеми, но задоволеното (все още) общество, не им обръща внимание, а се е съсредоточило в измислените от тях "проблеми"
И така лека полека извенъж се озоваваме в лепкаво блато.

Или казано с други думи: "Тежките времена раждат силни хора. Силните хора правят времената добри. Добрите времена раждат слаби хора. Слабите хора правят времената тежки..."

Абсолютно съгласен. Понеже алх говори за woke вълната - все още е силна предимно в скапания Холивуд, където всички са екстремно презадоволени- когато даваш половин МИЛИАРД за 90 минути филм - познай кои са ти сериозните проблеми ...
- абе ишмърках 1кг кока тая година, минах 70 мръсници, сега тоя хубавец, дали да не го мина и него....
Освен това Америка винаги е била страна на силни жени - още от времето на дивия запад и после ВСВ2. В един момент вече избива на някакво извращения- феминистки...

А лошия бял мъж - ами доста такива хора има по света. Да не цитираме имена на хора предизвиквали геноцид. Другата боя , по време на варварските времена , още не са имали толкова власт ....или по-скоро - на никой не му пука какви извращения се случват в Африка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Е.Димитров » 25 Юли 2023, 15:39

Всичко случващо се в тоя свят е в резултат от взети лоши решения и алчност!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6215
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от zvetiko » 25 Юли 2023, 16:18

Едни велики, но отречени хора, още в началото на миналия век са казали какво ще се случи. В момента тези, които ръководят света са дементни старци, с деградирали и без никакви способности наследници и единствения начин да задържат властта е да направят обществото да е по-деградирало от тях. И започват тълпи от нашественици в сърцето на Европа, коронавирус, Зелени сделки, 51 пола, всички виждаме какво става в САЩ, война в Украйна с цел унищожаване икономиката на ЕС и т.н. Все повече се намесват и технологиите, но тук всичко е все още в началото, ако хората го допуснат да се доразвие може да видим Матрицата на живо. Има разбира се и продажници от обикновените хора, които обслужват всичкото това срещу някоя и друга паричка или просто от глупост, но има и доста силни съпротивителни сили и накрая ще се види, че нищо не стои над природните и обществено-икономически закони и всичко ненужно ще отиде на боклука. Е, ще е необходим и съответния инструментариум- вили, факли... ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2023, 16:37

И аз често съм се питал същото.

И също нямам отговор.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от alekangg » 25 Юли 2023, 16:46

Каймака от всички сфери в Усато щом не може да каже, как се сети да питаш раята?
Ти за 99,99% от темите и въпросите които съм срещал във форума се изказваш като последна инстанция, как реши да питаш тук за нещо което не знаеш ми е повече от чудно

Едно е видно за голяма част от хората, че зад почти всички дертове в момента седи кравария по един или друг начин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Е.Димитров » 25 Юли 2023, 17:16

Алекс може да знае, защото може да е от "онези" дето правят нещата, но да не знае какво ние знаем.
И така може само да тества :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от ildivvy » 25 Юли 2023, 17:50

Според мен сме във фазата 'Добрите времена раждат слаби хора!" в пълния му смисъл и някои хора се опитват да извлекат максимума от това нещо...

П.П. Какво за Германия и Австрия ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook