Нивото на течност за чистачките.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Нивото на течност за чистачките.

Мнение от Вуйчо » 29 Юли 2023, 10:33

Знам, че темата е по-скоро техническа, но просто много ме дразни и искам решение. Затова съм я пуснал тук, за да я видят повече хора, белким имам късмет със съвет и помощ как да си реша проблема, а именно ДА ПРЕСТАНЕ ДА СЕ ПОЯВЯВА СЪОБЩЕНИЕТО ЗА НИСКО НИВО НА ТЕЧНОСТ ЗА ЧИСТАЧКИ.

Накратко - какво най-лесно и просто може да се направи, за да престане да се появява съобщението за ниско ниво на течност за чистачките? В случая става дума за F06. Бих го кодирал (така както съм си кодирал да НЕ пръска течност на фаровете), но не виждам такава опция с bimmercode. :( Рових в диаграмите на realoem да видя самото казанче за течност за чистачките и сензора (за да видя как бих могъл да то изключа този сензор и дали въобще е възможно с изваждане на букса / рязане на кабел да се случат нещата), но не откривам никъде този резервоар :censored: Ако вие можете да го откриете, ето:

https://www.realoem.com/bmw/enUS/partgr ... 6-BMW-640d

В смисъл, ако знам от къде минават в двигателния отсег кабелите за този сензор, бих ги резнал и да се приключи.

Не искам да махам нито подкалник, нито калник, а ми се струва, че това е единственият начин за достъп до този сензор. :banghead:

Имам чувството, че от бмв така са го направили този сензор, че като сипеш течност с определена плътност (демек тяхната течност) и няма проблем, а ако е само водица или вода + някаква не оригинална течност :kuku: и почва да прави проблеми. Е няма да им купя тяхната течност или такава за 10лв литъра, затова искам да премахна това съобщение да не се показва.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от DiscontroL » 29 Юли 2023, 11:27

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=61_2410
Не би трябвало да имаш проблеми с каквато и да е течност. Може би самия датчик се е прецакал или са полепнали някакви боклуци по него.. Не е изобщо сложен достъпа до казанчето, по спомен се махаше десния подкалник за 5-10 минути. :)
Race cars is my escape from all bullshit in life...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от Вуйчо » 29 Юли 2023, 11:50

Благодаря, че го намери къде е.
А дали ако откача буксата от датчика ще има проблем, в смисъл да не ревне като постоянна грешка тогава?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от Ивайло Димов » 29 Юли 2023, 12:22

В моята кола датчика и казанчето бяха целите във варовик и също се освяткваше и пищеше зумера.Оправи се с няколко капки от това ,за 3-4 дена цялата мизерия се изчисти .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от DiscontroL » 29 Юли 2023, 12:36

Сега разгледах снимки на сензора и ми изглежда същия като сензора за нивото на охлаждащата течност на повечето Бмв-та. Тоест сензора няма пряк достъп до течността, а работи с поплавък, на който има магнит. Демек ако не ти се занимава да решаваш проблема можеш да извадиш датчика, да му залепиш един малък магнит и няма да свети лампата. Предполагам, че ако откачиш буксата лампата ще свети постоянно. И все пак ако имаш желание може да свалиш казанчето и да видиш дали не е влезнал някой боклук, който пречи на поплавъка да се движи свободно.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от carmanf1 » 29 Юли 2023, 18:01

Предния път като ми сменяха масло и филтри в Мкар, влезнах в сервиза да гледам кво правят :mhihi:

До моята кола имаше друга, на която й бяха разкачили цялата стъкло-миялна система. Включае и на фаровете.

Питах ги ква е тая работа и те ми разказаха.

Масово се продавало няква гняс по бензиностанциите за лятна течност.

По не изяснени все още причини, тва ставало на гел вътре и всичко отива леш.

В крайна сметка оригиналната течност не е скъпа, да не кажа съпоставима като цена.

Предложиха ми я хората. Купих си.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от cod-cdbp » 29 Юли 2023, 18:31

Ако откачиш датчика, ще ти се разсърди колата.
По-добре го дай на късо, или просто го почисти. Като цяло е много хубаво тази цялата система да се промива регулярно, че вътре плават всякакви джибри :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от Jordana » 29 Юли 2023, 21:21

Датчика е на дъното на контейнера , и вероятно е някакъв по "умен" информацията от който се обработва от някакво ADC по натам щом "усеща " че не е оригиналната течност . Най вероятно оригиналната има повишена проводимост и позволява на датчика да сработи правилно . Ако целта е да се елиминира това сработване за ниско ниво може да се измери поне съпротивлението на празен и пълен резервоар и да се сложи подходящо съпротивление като за пълен .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от alx » 30 Юли 2023, 18:37

Нажабил ти се е сенсора… а този е много важен- щото е доста опасно да ти свърши течността на дълъг път при определени условия- ще береш ядове.

оригиналната течност е хубава. Защо просто не се прежалиш? И следващия път като налееш сипи и малко бял оцет и след това като я привършиш пробвай с по- евтината течност ако искаш пак
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нивото на течност за чистачките.

Мнение от koziak » 31 Юли 2023, 14:19

carmanf1 написа:Предния път като ми сменяха масло и филтри в Мкар, влезнах в сервиза да гледам кво правят :mhihi:

До моята кола имаше друга, на която й бяха разкачили цялата стъкло-миялна система. Включае и на фаровете.

Питах ги ква е тая работа и те ми разказаха.

Масово се продавало няква гняс по бензиностанциите за лятна течност.

По не изяснени все още причини, тва ставало на гел вътре и всичко отива леш.

В крайна сметка оригиналната течност не е скъпа, да не кажа съпоставима като цена.

Предложиха ми я хората. Купих си.
Точно такова нещо ми се случи, само че със зимна течност. Превърна се в сопол и задръсти всичко.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook