Минаване на ГТП

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Минаване на ГТП

Мнение от ивчо » 08 Авг 2023, 11:57

Аз какво да кажа, като тъпия кенеф даде норма за Евро4 (с добавка и след магистрално - CO по спомен беше 0,52 мисля, а PM измери 0,03), ама пуста му година :mhihi: :|
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Минаване на ГТП

Мнение от driver69 » 08 Авг 2023, 15:52

Kroki написа:Очакват да си вкараш колата в ред ппц. :dummy:

Сакън! Анатема!
Ти още малко ще кажеш, че в сервиза не съветвате хората да си махнат катализаторите, дпф-а, егр-а да го затапят (ма не само софтуерно, с тапа за 50-80 лева и хардуерно), за да го отпушат мотора, че те "само го душат тия тъпотии"...

За жалост малко сервизи правят нещата както трябва, другото е, че все още в бмв и мерцедес форуми има въпроси "тоз катализатор колко пари ще му взема" и тн...

Средноевропейският доход е далеч от 16к лева, поне докато сме във валутен борд, после може и 20 да е. Ма средният европеец не кара курник от премиум сегмента, а тъпа кола с по-нова година и минимален брой неработещи системи.

П.П.: По темата - не всички гтп пунктове, партньори на сба, са точно сба пунктове - разгледай, колега, и си избери твоят - не вярвам да те върнат за попушващ ауспух - иначе бързо никой няма да ходи там.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: Минаване на ГТП

Мнение от Двигателист » 08 Авг 2023, 19:28

ивчо написа:Аз какво да кажа, като тъпия кенеф даде норма за Евро4 (с добавка и след магистрално - CO по спомен беше 0,52 мисля, а PM измери 0,03), ама пуста му година :mhihi: :|


Колеги, изобщо не се връзвайте на приказките на служителите на ГТП-пункт, как едва ли не автомобил Евро2 покрива Евро4, без значение какво сте му „баяли“ (добвки, горива, масла, тунинги...). Тестовете които правят на пунктовете, ако изобщо ги правят, ако знаят как да ги направят, ако апаратурата е калибрирана и т.н., са на празен и ускорен празен ход, което няма как да ти даде представа колко токсични са отработените газове реално.
Процедурата за реален тест, в зависимост от стандарта и времето е цикъл на стенд с натоварване, и/или цикъл в реални пътни условия. Количеството токсични компоненти се нормира в грам/км, а частиците като брой на км. Изобщо не е просто да се влезе в по-горна категория, само погледнете какво представляват горивните/изпускателните уредби в днешно и ще ви стане ясно, че в домашни условия е доста трудно.
И аз харесвам ретро-автомобилите, но специално откъм токсичност (а и откъм доста други параметри) не могат да се сравняват с наследниците си.
Лудия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Минаване на ГТП

Мнение от ивчо » 09 Авг 2023, 9:25

Двигателист написа: И аз харесвам ретро-автомобилите, но специално откъм токсичност (а и откъм доста други параметри) не могат да се сравняват с наследниците си.

С една забележка обаче - ако им работят системите за третиране на тая токсичност ...
Щото с един Форд щях да умра, да не говоря с разни подобни с махнати всякакви катализатори и ДПФ и натам adblue и каквото се сетиш .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 469
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Минаване на ГТП

Мнение от streetz » 12 Авг 2023, 9:51

Гледаха, гледаха тия в СБА и накрая се хванаха за изтеклата заверка на пожарогасителя. :D Иначе не бих казал, че по техническата част проверяват нещо кой знае какво повече от другите пунктове за ГТП.
IMG_20230812_092019.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], slavi7575

Последни теми
Facebook