Минаване на ГТП

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.08.2023
Пол: Мъж

Минаване на ГТП

Мнение от Xdrive1914 » 07 Авг 2023, 12:17

Здравейте,предстои ми да мина технически преглед,но имам опасение понеже колата няма катализатор и отделно от известно време се появи прословутия проблем с горенето на масло и на моменти се появява доста силен дим. Дали има от какво да се притеснявам според вас и какво бихте ме посъветвали? Да търся ли катализатор,проблема с дима ли да оправям(отваряне на двигател или добавки евентуално) или направо да отивам в пункта и каквото стане. Има ли опасност от спиране от движение,или ГТП нямат такива правомощия?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Минаване на ГТП

Мнение от Kroki » 07 Авг 2023, 12:36

Би било яко да ти кажа, че няма да можеш да минеш ГТП и ще трябва да си оправиш колата, но..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Минаване на ГТП

Мнение от drifty » 07 Авг 2023, 12:37

Могат само да те върнат, няма да те спрат от движение, ама е хубаво тия неща да ги адресираш след това. Няма да има проблем да минеш преглед, за сега, но и това ще стане някой ден.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.08.2023
Пол: Мъж

Re: Минаване на ГТП

Мнение от Xdrive1914 » 07 Авг 2023, 12:54

Катализатора е откраднат и го установих преди две седмици,а прегледа вече е изтекъл,в процес на търсене съм(втора употреба),просто през това време нямам желание да карам без преглед,а и ми предстои доста дълго пътуваме,та въпроса не е в 20-те лева глоба от КАТ.А относно маслото и деигателя,при положение,че от 3 места ми обявиха суми над 3-4к за основен ремонт,не мисля да прибързвам с решението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Минаване на ГТП

Мнение от ivanski_2 » 07 Авг 2023, 13:20

Ще минеш на 99% процента от местата без абсолютно никакъв проблем, не го мисли.
Ако знаете какви руски джипове минават по нашия край :kuku:

От чисто любопитство каква е колата ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.08.2023
Пол: Мъж

Re: Минаване на ГТП

Мнение от Xdrive1914 » 07 Авг 2023, 13:33

ivanski_2 написа:Ще минеш на 99% процента от местата без абсолютно никакъв проблем, не го мисли.
Ако знаете какви руски джипове минават по нашия край :kuku:

От чисто любопитство каква е колата ?

325 бензин 2009г.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Минаване на ГТП

Мнение от zAcK » 07 Авг 2023, 14:13

В петък минавах ГТП в произволен пункт в страната, че ми изтичаше тогава и реших да направя, където ме свари.
Имаше адските кошници, уж мерят ги мерят, даже ги форсираха доста добре и пак си минават. Димна завеса в пункта, няма проблеми :dunno:
Нито един върнат не само не познавам, но и не съм чувал да има, та еко, меко, био, мио - стикери да има и далаверата да върви...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Минаване на ГТП

Мнение от MrManson » 07 Авг 2023, 14:26

Преди месец ме върнаха от СБА Овча купел. Заден ляв спирачен апарат на градската Хонда Джаз беше заминал. Човека ми се извини и обясни, че може да направи компромис за други неща, но не и за спирачката. Усмихнах се и му благодарих, че така трябва да бъде винаги и за всичко, ако искаме промяна към добро. Седмица след това, вече ремонтирана с нов апарат, нямаше никакви проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Минаване на ГТП

Мнение от TNT » 08 Авг 2023, 8:43

В СБА в София като цяло доста следят, да не кажа, че се заяждат леко. Тая година проблем беше и лявата лампичка на номера, че премигваше :no: Няма да казвам в кой град в пункт на СБА 2019-та ми мериха газовете на загасена кола :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Минаване на ГТП

Мнение от barty » 08 Авг 2023, 8:56

Редовно минавам ГТП в СБА, без връзки.
Хората си вършат работата съвестно.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Минаване на ГТП

Мнение от driver69 » 08 Авг 2023, 8:57

СБА мерят повече от другите, като съм минавал там са били по-стриктни.
Отделно партньорската мрежа на СБА също мерят нещата, вчера минах в партньорски пункт и останах много доволен от прегледа - след като измериха спирачки, ръчни, светлини и газове, качиха колата на подемник и 5-6 минути човекът оглеждаше всичко по окачването + за течове.

В повечето пунктове можеш да минеш с надвишени газове, доколкото знам.

П.П.: Извън темата, за никакви пари, можете да вземете карта на СБА с безплатна пътна помощ и безплатен преглед (мисля че е на цената на прегледа картата).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Минаване на ГТП

Мнение от TNT » 08 Авг 2023, 9:02

Малко отгоре е картата, но си заслужава за 10-20лв отгоре. Аз доплатих още +50лв тази година, за да има и за Европа, че минавам граници чат-пат.

В 3 града на СБА съм минавал, само в София гледат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 467
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Минаване на ГТП

Мнение от streetz » 08 Авг 2023, 10:16

Деба, притесних са леко с тия приказки за СБА. :lol: В събота ще минавам сефте при тях в София, че съм със тяхна карта и е безплатно. Уж всичко ѝ е наред на колата, ама знае ли човек ... е само масло гори стабилно (M54 все пак), но поне не пуши.
Иначе другата кола я минавах в обикновен пункт наскоро и бая мрънкаха за изгнилите прагове, но си минах прегледа де. Само записаха в талона забележка за ръжда. Повече няма да им стъпя на тия :mhihi: По-миналата година пък в друг пункт ми казаха "с тия изгорели газове и първа еко група ти е много", но пак си минах (от IS 94 набор с махнат катализатор какво очакват - на маргаритки ли да мирише :D).
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Минаване на ГТП

Мнение от Kroki » 08 Авг 2023, 10:32

Очакват да си вкараш колата в ред ппц. :dummy:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6214
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Минаване на ГТП

Мнение от zvetiko » 08 Авг 2023, 11:43

В края на краищата всичко опира до пари. Въвеждат се еко стандарти, които не отговарят на финансовото състояние на хората. В град с инфраструктура предназначена за 800 хил. човека се наблъскват 2.5млн. и после а-у-у-у въздуха е мръсен. Да кажем, ако в едно семейство влиза нормален, среден, западноевропейски доход от около 16000 лв на месец, едва ли ще си купят кола, която отдавна трябва да е станала на скраб. Формално погледнато коли без DPF и катализатор не би трябвало да се движат по пътищата на страната. Това означава 90% от Е60 и Е90 да се спрат от движение, за по-старите да не говорим.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook