QR кодове

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

QR кодове

Мнение от BMW_POWER » 18 Авг 2023, 14:26

Понеже нямам идея, как е при вас, искам да ви попитам. Има ли места, където можеш да платиш с помощта на телефона и QR код? При мен така клиентите плащат при "поръчка на банички, тригуни и пр".

Та наскоро се сблъскахме с малък проблем. На няколко места върху фирменият ни код намериха залепени фейк такива. Сканираш го, излиза сайт, поръчваш, плащаш и дава "грешка". Пак го правиш, пак "грешка". Сменяш друга карта, пак същото. Оказа се, че някой просто събира инфо за кредитни карти.

Та Светът е голям и мошеници дебнат навсякъде.

p.s. тук банките имат много различни ограничения. С картата си можеш да платиш всичко и навсякъде. Но ограничават плащанията през ап :shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: QR кодове

Мнение от SpeedyMan » 18 Авг 2023, 20:38

Тук чрез самия телефон се плаща като с карта, не знам как е при вас - допираш го до терминала и тва е то, дублира картата, стига да си го настроил.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: QR кодове

Мнение от BMW_POWER » 18 Авг 2023, 21:52

Има много безкасови плащания. Например за туристическото корабче. Сканираш кода и плащаш онлайн. По имейл то идва потвърждение и баркод или QR код. Сканират ти го при качването и това е. Та бъдете внимателни. Това е мисълта ми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: QR кодове

Мнение от SpeedyMan » 19 Авг 2023, 13:18

Слагайте повечко пароли и ги сменяйте редовно.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: QR кодове

Мнение от BMW_POWER » 19 Авг 2023, 16:22

Няма пароли. Сканираш кода с телефона и ти отваря сайт. Там попълваш име, данни за кредитната карта и колко билета купуваш. Идва ти потвърждение по мейл, с което после те пускат да ползваш услугата. Ти на практика качваш всичко необходимо, за да ти имат пълни данни и да могат да пазаруват от твое име. "Гърмят" основно туристи. Това е идеята ми. Просто бъдете внимателни. Не знам, дали се ползва при нас за някаква услуга. Има варианти да платиш с ап или с QR код. През ап-ът всичко е ОК, ама сканираш ли кода и гърмиш. Тук му викат Pay by phone и става все по популярно. Паркираш си колата и си плащаш паркинга, оттам по същия начин си поръчваш кафето и мъфена и докато стигнеш до там, поръчката ти е готова. Не се редиш на опашка. Чрез телефона си поръчваш обяд или вечеря и ти ги носят у дома. Масово е "Сканирайте кода за повече информация". Пак казвам. Бъдете внимателни, при плащания.

Миналата неделя тук беше човек от форума, който всички познавате. Всички пътуват и само за идея. Може да е 1/100 000, може и 1/100 000 000, ама знае ли човек. До сега нашата компания за бързи закуски само веднъж се е сблъсквала с този проблем. Но явно няма да е за последно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: QR кодове

Мнение от SpeedyMan » 19 Авг 2023, 16:36

Е па в днешно време трябва да имаш карта само за пазарене, в която да има малка сума. Има дори виртуални такива.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: QR кодове

Мнение от bum_bum » 19 Авг 2023, 17:26

Револют със single use virtual card и измамниците да сменят професията.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: QR кодове

Мнение от Burnar » 20 Авг 2023, 12:57

Аз ползвам револют когато съм на почивка и трябва да извършвам съмнителни плащания. През телефона директно с Гпей, както каза колегата. Изключително бързо и лесно е. И в революта като цяло си държа някакви предвидени пари за харчене за конкретния трип, така че и да се прецака нещо няма да ме боли толкова.
Тук в Швейцария има Туинт ( Twint ) плащаш директно с КюАр код, но няма препращане а минава през Апп всичко и е доста сигурно. Тук е адски разпространено и аз ползвам почти само този метод на плащане. На посттеринала ти излиза кода сканираш и чао или просто показваш телефона на едно устройство (Twint Beacon), което си работи пак на НФЦ принцип и си заминаваш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: QR кодове

Мнение от Моджо » 20 Авг 2023, 13:24

И на мен всики електронни плащания /без ипей/ са ми през революта. И рядко има повече от 30 лв налични)) Захранването така или иначе е за под минута. Иначе имат и виртуални за еднократна употреба както каза БумБум. Отделно съм сложил и месечен лимит на харченето та и повече пари да има пак не могат да се изтеглят.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: QR кодове

Мнение от BMW_POWER » 01 Сеп 2023, 22:23

FYI, както викат местните.

https://www.thesun.co.uk/tech/23727390/ ... park-scam/

Ние всички сме "По-по-най", ама гадовете не спят.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook