Знак от съдбата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Знак от съдбата

Мнение от bum_bum » 02 Окт 2023, 20:02

Баси. Добре, че не вярвам в тия знаци. Иначе отдавна нямаше да имам някакво препитание.

То нищо ама буквално нищо не става от първия път. И нищо не става лесно и така, както го мисля. И ако едно нещо вземе че се оправи, моментално нещо друго се скапва.

Ма аз пък съм свикнал и не се отказвам.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Знак от съдбата

Мнение от Spunky » 02 Окт 2023, 20:40

enigma написа:
Spunky написа:...Офф и аз така, ама обратното, т.е. положителен ефект :lol: .


В крайна сметка, симулацията се опитва да ни пази :mhihi:

bum_bum написа:То нищо ама буквално нищо не става от първия път. И нищо не става лесно и така, както го мисля. И ако едно нещо вземе че се оправи, моментално нещо друго се скапва.


Може би в началото да. С опита и особено при висшия "пилотаж", ако нещо не е станало от първия път, значи съм оплескал някъде назад и след няколко такива шамара, нещата се случват така, както ги наредиш :)

Да е ясно, че ги говоря тия неща на та@ак, но достатъчно често ми се случва, ако напъна, да съм в някакъв ущърб и си променям подхода, осъзная ли се навреме и почва да ми се запечатва, като дифолт процедура, да не бутам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Знак от съдбата

Мнение от steeN » 02 Окт 2023, 21:40

Генерално ако си подготвен (за каквото и да става дума) знаеш кога да скочиш, кога да не скочиш... дали да напъваш и т.н. Тва може да се пише в графа интуиция, ама е по-скоро опит и знания.

Не вярвам в знаци, единствено ако нещо не ми е приоритет и не тръгне както трябва в началото го слагам в графата не е било писано и толкоз, като някакво лесно оправдание за пред мен си.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Знак от съдбата

Мнение от Spunky » 02 Окт 2023, 22:07

Да, и при мен, става въпрос за по-незначителни неща, с цел нисък стрес и избягване на ненужен такъв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Знак от съдбата

Мнение от bum_bum » 02 Окт 2023, 22:52

Аз не говоря за решения водещи до някакви конкретни последици, а просто за карък. Счупени машини, спрял ток, счупен климатик и брак на стока.. е такива.

За другите грешни решения аз си знам проблема- искам нещата да станат така както съм решил, а не както знам, че ще станат.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Знак от съдбата

Мнение от b_u_b_o » 02 Окт 2023, 23:36

steeN написа:...като някакво лесно оправдание за пред мен си.


Ей това е. Всички съдби, богове, хороскопи и тн са само и единствено рационализации и оправдания, в което няма лошо защото често човешката психика не е готова да понесе провалите. Но е хубаво да ги осъзнаваме тия неща и да не прекаляваме в това да изкарваме проблема извън себе си постоянно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Знак от съдбата

Мнение от enigma » 03 Окт 2023, 0:42

bum_bum написа:Аз не говоря за решения водещи до някакви конкретни последици, а просто за карък. Счупени машини, спрял ток, счупен климатик и брак на стока.. е такива.
.


А, тези неща са си част от работния процес. Поне по мои наблюдения от познати всеки на 40+, който не си е проспал живота може да издаде том с такива. :D Просто средата, която хората създаваме е хаотична и до голяма степен непредвидима .
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Знак от съдбата

Мнение от mr_petroff » 03 Окт 2023, 6:46

Че то ако се вярва на знаци , то някои дни хич да не излизам от дома . Тази сутрин докато изключвам алармата , съборих телефона . Май трябва да си остана в леглото :yes: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Знак от съдбата

Мнение от ivanski_2 » 03 Окт 2023, 7:04

b_u_b_o написа:
steeN написа:...като някакво лесно оправдание за пред мен си.


Ей това е. Всички съдби, богове, хороскопи и тн са само и единствено рационализации и оправдания, в което няма лошо защото често човешката психика не е готова да понесе провалите. Но е хубаво да ги осъзнаваме тия неща и да не прекаляваме в това да изкарваме проблема извън себе си постоянно.


Добре ако няма сигнали знаци и тнт, всичко е разционализация как ще ми обясниш следната ситуация.

Паркирам на гара в Италия и отивам да чакам влака, питам в коя посока - показват ми. 15 минути по-късно с жената нещо разглеждахме за аквапарка в моя телефон и гледаме идва влака и се качихме, 10 секунди по-късно разбрахме че е в другата посока(няма да ти казвам колко тъп се почувствах :mhihi: ), слезнахме на следващата спирка и хванахем влака в обратна посока, но видяхме че влака не спира на спирката която чакахме първоначално, тоест ако не бяхме направили това "грешно" решение нямаше да може да се качим и щяхме да изпуснем часа си за аквапарка.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Знак от съдбата

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Окт 2023, 7:10

Ами ще ти го обясня така, че много хора в много ситуации са обърквали влака и...просто са го обърквали. Като мен в Германия когато трябваше от Фрайбург където спрях да хващам влака за Лар. Хващам влака уж за моето място, ама се оказа, че съм взел грешния, който пак минава през Лар, ама не спира там и соев на следващия град. Както и да е, отидох на информация да попитам как да се върна и ми казаха с кой влак, даже ми писаха на стария билет нещо на немски и ми казаха, че ще се върна безплатно. :shock: Влакът дойде след минути за обратно.

Както пише в подписа ми бая време, когато черна котка ви пресече пътя това значи, че просто отива някъде. :mhihi:
Много от нещата, които ни се случват преди това са били предхождани от някакви неща, които ние логически си навързваме и си викаме ей го на, то ми се показа, ама аз не го видях. А колко пъти ви се е случвало нещо без някой да ви "покаже", че ще се случи?

Миналият ден покрай истерията с руската църква возя една лелка и почна да разказва на всички как ходила там преди не знам вече колко години и се помолила на св. Серафим и да знаете вика три неща си пожелах и трите се сбъднаха. И аз я питам, дали не мисли, че ако не се е помолила е нямало да се случат и тя "ама чакай да ти кажа, ама те точно така станаха, пътуваме ние към Гърция и решаваме, че ще спрем в София да се помолим със сестра ми защото чухме, че помагал". Значи според мен от тука тръгва силата на техните убеждения. И аз вече очаквам кой знае какво и тя разправя как се помолили безпроблемно и бързо да минат границата :kuku: аз я питам и какво толкова в това, ама знаел ли съм аз как единия митничар им гледал документите, ама се усмихнал и ги пуснал. :kuku: Че какво да ви прави документите освен да ги гледа? :mhihi: Второто било на втория ден да си намерят работа и те си намерили. Ама страшна работа, отиваш на познато място където си бил, знаеш кое къде е и си търсиш нископлатена работа в годините в които лесно се намираше. И третото било да било със сестра си близо работите им. :kuku: :shock: :mhihi: Е колко невероятно да е ако заедно отивате да търсите да си намерите близко едно до друго? И пак я питам какъв е шанса според нея ако не се беше помолила да и се случи това и да е имала просто късмет, плюс някаква упоритост, която е проявила и вътрешна нагласа, че ще се случат нещата? Тя дори не иска да ме чуе, св. Серафим е виновен и толкова. Е няма проблем, мотивацията може да идва от различни неща. Аз също съм се молил в църква така умерено, ама съм и голям реалист.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Знак от съдбата

Мнение от Jordana » 03 Окт 2023, 7:23

Значи според мен от тука тръгва силата на техните убеждения
Християнската религия се доказва чрез извършване на чудеса и битиетата на пророците . Възкръсване на мъртвите , излекуване на неизлечимо болни , разделяне на морето да мине цялата тайфа , изпращането на мор за фараона и така нататък цялата библия е низ от пророчества и чудодейни деяния. Даже и Тома неверни го има там , искал да види с очите си и да пипне с ръка за да се убеди . :mhihi:
Последна промяна Jordana на 03 Окт 2023, 11:35, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Знак от съдбата

Мнение от steeN » 03 Окт 2023, 7:33

За каръка тва е друга тема за мен, не виждам това как се връзва със знак от съдбата... ако нямаш късмет, просто нямаш късмет... дали е обективно така, друг въпрос също :) Ако си карък по-скоро трябва да приемаш нещо като стане лесно като знак от съдбата тогава :)

Spunky написа:Да, и при мен, става въпрос за по-незначителни неща, с цел нисък стрес и избягване на ненужен такъв.


Точно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Знак от съдбата

Мнение от barabqga » 03 Окт 2023, 9:44

steeN написа:За каръка тва е друга тема за мен, не виждам това как се връзва със знак от съдбата... ако нямаш късмет, просто нямаш късмет... дали е обективно така, друг въпрос също :) Ако си карък по-скоро трябва да приемаш нещо като стане лесно като знак от съдбата тогава :)

Spunky написа:Да, и при мен, става въпрос за по-незначителни неща, с цел нисък стрес и избягване на ненужен такъв.


Точно.
да

Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Знак от съдбата

Мнение от BMW_POWER » 03 Окт 2023, 12:41

ivanski_2 написа: ...идва влака и се качихме...


Братовчед ми (Бог да го прости) беше голям шемет. Въртяли се с някакъв приятел покрай Централна гара и решили, че трябва да идат до Сточна гара. Това се случва на 31 декември, годината много отдавна. И гениите им светнало, че може да хванат първия влак и да идат с него. Няма и 10 минути, а кондукторът няма време да мине толкова бързо. Та не погледнали на какъв влак се качват. Уцелили Диана експрес. Първа спирка Пазарджик ....
Двама загубени ученици прекарали Нова година в милицията, защото нямат пари нито за глоба, нито за билет обратно до София.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Знак от съдбата

Мнение от Kroki » 03 Окт 2023, 13:32

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook