Как разпределяте времето си ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Как разпределяте времето си ?

Мнение от Kurtov » 21 Сеп 2023, 11:09

Здравейте.
Имам трудности с разпределяне на времето си.
Вие как го правите, ако въобще го правите ?
Аз искам след като започна нещо, да го довърша и след това друга задача, за мен това е логично.
Така се фокусирам и нещата ми вървят.
Но обикновенно не остава време за другата задача.
В момента трябва да уча, да работа, да отделям време на семейството си, да върша къщна работа и все нещо изостава.
Както казват старите хора, "две дини по една мишница не става", но пък така изостават другите неща.
Дайте съвет.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Моджо » 21 Сеп 2023, 11:25

Дисциплина.
Оставяш си време за 1, 2, 3 така че да стигне по възможност. И като му свърши времето на 1, се почва веднага 2. Без ..ама още малко, ама да довърша и така. И трябва да се работи експедитивно без моткане.
Ставането рано помага.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Kurtov » 21 Сеп 2023, 11:42

Въпроса е как да разпределя времето, което имам.
Защото то като работя 12 часа на ден и уча още 5 часа, нали се сещате, че колкото и да си дисциплиниран няма как да си смениш маншона на карето същия ден.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от empar » 21 Сеп 2023, 11:51

При 5ч. учене и 12ч. работа последното нещо, за което трябва да мислиш е маншона. Подобни дейности ги делегираш на автосервиз в твоята ситуация.
Аз също много обичах да си чопля сам по колата, но откакто имам дете това просто го няма в списъка. С разни ремонтни дейности из къщи също. Намираш човек, плащаш си и се заемаш с наистина важните неща.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от In_Memoriam » 21 Сеп 2023, 11:57

empar написа:но откакто имам дете това просто го няма в списъка. С разни ремонтни дейности из къщи също. Намираш човек, плащаш си и се заемаш с наистина важните неща.

Това също не е така, освен ако детето не го отглеждаш сам. Има варианти за всичко, върпос на желание и приоритети, другото са оправдания. А пък желание няма как да няма, когато това което искаш да свършиш друг ще го осере непоправимо и ще ти вземе парите :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Ивайло Димов » 21 Сеп 2023, 12:03

Трудно се балансира когато трябва да работиш по 12 часа и по 5 да учиш .............трябва и да си почиваш ,за да не "превъртиш играта " защото човек се изхабява емоционално ,чисто физически човешкото тяло може да понесе всякакви издевателства като натоварване .........психиката е тази ,която проваля общата картинка .Човек се срива ,изпада в депресивни състояния и това му смазва и самочувствието ,а някои достигат и до суицидни мисли .

Преди време четох за една статистика ,Япония се оказа страната с най-много самоубийства на деца в тинейджърска възраст 13-18 години .Образователната им система ги натоварва и изцежда до максимума .

Трябва да си подредиш приоритетите ,кое ти е най-важно като степен и значимост за теб и близките ти и да вършиш него .Другите неща когато и ако имаш свободно време .И уикенда си определи 1 ден в който да отделяш внимание само за активна почивка ,дали ще излезеш на разходка в парка ,в гората или ще караш колело ......трябва ти въздух и емоционална неангажираност .Инак ще прегориш .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Kurtov » 21 Сеп 2023, 12:23

Не всеки ден работя по 12 часа и ученето си го определям сам, но за да имам ефект в това което уча изисква време.
Може би освен работата, мисля да се фокусирам в едно нещо и когато приключа с него, тогава да мисля за друго.
Защото иначе се отчайвам в края на деня, че не съм свършил достатъчно, като видя че в списъка ми има още неща за вършене.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Ивайло Димов » 21 Сеп 2023, 12:28

Правиш си списък за най-важните задачи през деня и през цялата седмица и концентрираш вниманието си върху тях ,чак когато ги свършиш и си починеш поглеждаш останалите опции .Ако излезе нещо форсмажорно,спешно и не може да се отлага разместваш местата в списъка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от TNT » 21 Сеп 2023, 12:36

Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Моджо » 21 Сеп 2023, 12:38

при 12/5 работа учене едно от двете трябва да намалее... ква е па тая работа по 12 часа. Така ако я караш нема да изкараш дълго и накрая ни едното, ни другото. Лично мнение.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от ildivvy » 21 Сеп 2023, 12:52

Тая работа по 12ч е примерно следната: 9ч на работното място и по един час пътуване до там и обратно... Като сложи в уравнението спане, ядене, тоалетна и т.н. 24ч ден идва доста кратък за неговия случай!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Моджо » 21 Сеп 2023, 12:58

Може, не знам. Работа дет ще кеса 9 часа не е за мен)) Днеска съм работил половин час, стига толкова) Е, ще трябва да си наваксам почивните дни, ма пак няма да е кой знае колко много.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от ildivvy » 21 Сеп 2023, 13:12

Дай Боже всеки му, но...няма!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Моджо » 21 Сеп 2023, 13:19

Ся сериозно...ако работата изисква да си на място - ок. Примерно касиер в магазин. Обаче ако имам Х задачи за деня и ги свърша в 2 следобед, няма сила да ме държи да стоя кат кон на празни ясли до 5. Ако шефа ми го налага - или му казвам чао или почвам да работя така,че да свърша пак в 2...ама на другия ден. И бих си говорил с работодателя да ме пуска по-рано или да отивам по-късно ако това е възможно в случая, за да имам време да уча. Куртов, ти нали в Англия оди бре, кво стана ?
Хм,хм...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Kroki » 21 Сеп 2023, 13:43

Семейството трябва да ти е приоритет ! Останалото като работа/учене и почивка ги разпределяш както можеш. Намали сервизната дейност на максимум. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook