Разлика между ръчка и автоматик?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от add1cted » 19 Фев 2009, 3:59

@dieselboy Това че имам книжка от 3 години не значи, че карам от 3 години като за начало. Второ, това че теб ти харесва ръчка значи ли, че и на мен трябва да ми харесва, че ми говориш с тоя тон ми е много интересно? Трето какво съм разбрал или не съм разбрал мисля, че не е твоя работа да коментираш след като не ме познаваш? Има хора дето и по 20 години и пак не могат да карат. Или го имаш или го нямаш.

ПП: Баща ми отдавна не е на този свят за да ми купува коли, така че ако обичаш не го намесвай.

@vwfan Първото нещо, което бих препоръчал е на Спорт постоянно, тъй като на "Комфорт" ги включва едно мудно уж да не го усетиш, а то повече се усеща всъщност. Второ като караш спокойно най-добре на около 3 хиляди оборота да се включва тогава всякаш е минимално придърпването, дори някой, който не внимава няма да усети. Също така като включваш за да "смекчиш" още повече процеса може леко да върна газта в момента, в който сменяш скоростта. При ръчкане най добре се получава при 6300-6500 оборота, точно преди ограничителя. Ако ги нацелиш перфектно си се получава както при нормална кола като се дърпаш/ръчкаш с някой, а не с типичното придърпване на СМГ. Виж, ако примерно тръгнеш с яко пилеж и превключиш докато гумите си остават грайфера на асвалта гледай какво става :shock: някой все едно удря с чук отзад някъде по диференциала :mhihi: . Като е студена - търпиш докато загрее :mhihi: . Като цяло не отричам, СМГ при обикновените коли е доста по-назад от СМГ при М моделите, а да не говорим за М-DCT, но за мен е перфектно! Кеф ти хем като те мързи, кеф ти хем като се ръчкаш. Иначе разбирам горчивия ти опит от къде идва.. аз като се качих първия ден докато свикна все едно никога не съм карал :mhihi:

@vesko06 Eвалата! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Мнение от Kickdown » 19 Фев 2009, 8:29

add1cted написа:@vwfan Първото нещо, което бих препоръчал е на Спорт постоянно, тъй като на "Комфорт" ги включва едно мудно уж да не го усетиш, а то повече се усеща всъщност. Второ като караш спокойно най-добре на около 3 хиляди оборота да се включва тогава всякаш е минимално придърпването, дори някой, който не внимава няма да усети. Също така като включваш за да "смекчиш" още повече процеса може леко да върна газта в момента, в който сменяш скоростта. При ръчкане най добре се получава при 6300-6500 оборота, точно преди ограничителя. Ако ги нацелиш перфектно си се получава както при нормална кола като се дърпаш/ръчкаш с някой, а не с типичното придърпване на СМГ. Виж, ако примерно тръгнеш с яко пилеж и превключиш докато гумите си остават грайфера на асвалта гледай какво става :shock: някой все едно удря с чук отзад някъде по диференциала :mhihi: . Като е студена - търпиш докато загрее :mhihi: . Като цяло не отричам, СМГ при обикновените коли е доста по-назад от СМГ при М моделите, а да не говорим за М-DCT, но за мен е перфектно! Кеф ти хем като те мързи, кеф ти хем като се ръчкаш. Иначе разбирам горчивия ти опит от къде идва.. аз като се качих първия ден докато свикна все едно никога не съм карал :mhihi:


Благодаря за разясненията колега :) Явно трябват повечко тренировки и се свиква :) Иначе като цяло идеята и концепцията е много добра, защото ги няма загубите като при автоматика, и колата е много по-отзивчива със SMG, просто явно е трябвало да се наблегне и на комфорта малко. Благодаря пак за обяснението, и със здраве да си караш звяра и да те радва много :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 19.01.2009

Мнение от dieselboy » 19 Фев 2009, 22:57

Не че нещо, ама теб какво те бърка човека как си е взел колата :?: Мама, тати, баба, дядо, леля и т.н - какво значение..!? Има си я, кара си я..! Ти сега като му завиждаш, какво значение има..!

Колегата absix си го каза в една тема...! И е много точно, и вярно..!
absix написа:Ей, смотано племе сме и това е.
[/quote]

и що си мислиш веднага че му завиждам?да му завиждам за какво?напротив не му завиждам за нищо на момчето,да си кара със здраве,просто се дразна че хора които нищо не разбират от коли,обясняват кое е по-добро и т.н.нито знам каква кола има човека,нито ме интересува!не мислиш ли,че за материално нещо трябва да си голям дебил за да завиждаш??особено пък да завиждаш на някой който не познаваш,незнаеш каква кола кара,мъж ли е или някой надъхан ученик!


addicted,съжалявам за баща ти,не ми беше целта да те засегна!съжалявам също и за излизането от добрия тон!грешката е моя!просто не обичам някой да ме убеждава в нещо ,което за него е хубаво,но не и за мен!сори,не харесвам автоматите и никога няма да ме изкефят така както ръчка!в никакъв случай не говоря за икономия на гориво или за бързина на старта,защото не ме интересуват,говоря за усещане на самата кола и удоволствие от самото каране!явно преди тези 3 години които спомена си карал без книжка,което е похвално!! :clap:
и да твърдо съм против млади шофьори с по малко от поне 3 години стаж да се качват на коли над определени коне!!както е в белите държави!!щото всеки ден по вестниците чета именно за такива младежи,които с чисто нова купена книжка и по-мощна кола правят чудеса по пътищата и не само се самоубиват ами завличат и невинни хора с тях!не твърдя че ти си от тях,но и аз съм бил млад шофьор и знам за какво става въпрос!така че както вече казах искрено се извинявам за баща ти ако съм те засегнал,кефи си се на автоматик,аз се кефя на ръчка и така!
Shades of grey!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 19 Фев 2009, 23:33

dieselboy написа:и що си мислиш веднага че му завиждам?да му завиждам за какво?напротив не му завиждам за нищо на момчето


Некои хора нямат ясновидски способности, не са яли познавателно, нищо не разбират и колегата dieselboy веднага ги разконспирира :mhihi:



dieselboy написа:просто се дразна че хора които нищо не разбират от коли,обясняват кое е по-добро и т.н.


Други хора очевидно имат всички от горните способности, включително да преценяват от разстояние кои разбират от коли и кои не :mhihi: Всички фенове на автоматика да ти траят, щото колегата dieselboy е строг, но справедлив! :mrgreen: :mhihi:



Колега, виждам че не обичаш да ти казват кво да правиш, ама ако бях на теб откривам един импулсен телефон, пускам обява в некой жълт вестник, че съм 43-я наследник на Ванга (но първият истински разбира се :mhihi: ) и тва лято отивам на море с новата седмица - специална серия с ръчка по поръчка :weed:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 19 Фев 2009, 23:41

dieselboy написа:говоря за усещане на самата кола и удоволствие от самото каране!


Абе прав си за това - днес въртях една с ръчна трансмисия и усещането е някак по-особено. Особено превключването от 2 на 3 скорост. 8) Говоря само за усещането обаче - за цялостния пърформанс автоматика е... вие се сещате ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: е46

Мнение от neonman » 19 Фев 2009, 23:59

flame написа:
dieselboy написа:говоря за усещане на самата кола и удоволствие от самото каране!


Абе прав си за това - днес въртях една с ръчна трансмисия и усещането е някак по-особено. Особено превключването от 2 на 3 скорост. 8) Говоря само за усещането обаче - за цялостния пърформанс автоматика е... вие се сещате ;)

Явно не ти е силата ръчното превключване ....да не си недъгав нещо
:mhihi:
а тва за 2 :arrow: 3 вече втори път го споменаваш , -явно ти е голяма мъка :twisted:
а за перформанса на 320Д АУТО- е........сещаме се.... ..няколко нива под ръчката :winky:
П.П.: МА ТИ МАИ ВЕРНО СИ ВЯРВАШ ЧЕ АВТОМАТА Е ПО-БЪРЗ ОТ РЪЧКАТА, СЛЕЗ НА ЗЕМЯТА НАКРАЯ ДЕ , ДА НЕ ТЕ ПРИЗЕМИ ЛОШО НЯКОИ :winky:
if your car isn't scary - it's just not fast enough!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Мнение от krystal » 20 Фев 2009, 0:20

Явно не ти е силата ръчното превключване ....да не си недъгав нещо

Е тва е супер тъпо изказване :kuku:
Изобщо темата нещо загрубя и макар да не пиша ми бе интересно да ви чета,докато не сменихте тона.
Айде всеки да си кара квот му е кеф. :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 20 Фев 2009, 9:04

krystal написа:
Явно не ти е силата ръчното превключване ....да не си недъгав нещо

Е тва е супер тъпо изказване :kuku:


Що бе krystal, може за колегата neonman всички под 100 кила да са недъгави :gay: Което допълнително стеснява и без това все по-стесняващата се употреба на ръчни трансмисии сред хора които могат да си позволят автоматик ;) 8) :winky:



neonman написа:а тва за 2 :arrow: 3 вече втори път го споменаваш , -явно ти е голяма мъка :twisted:


Не колега, не е мъка, а носталгия. 8) :winky: Подобно на носталгията, която храня към все още стоящия ми вкъщи първи компютър 286, 16 MhZ, 1MB RAM :winky: :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 20 Фев 2009, 10:46

dieselboy написа:Не че нещо, ама теб какво те бърка човека как си е взел колата :?: Мама, тати, баба, дядо, леля и т.н - какво значение..!? Има си я, кара си я..! Ти сега като му завиждаш, какво значение има..!

Колегата absix си го каза в една тема...! И е много точно, и вярно..!
absix написа:Ей, смотано племе сме и това е.


и що си мислиш веднага че му завиждам?да му завиждам за какво?напротив не му завиждам за нищо на момчето....

addicted,съжалявам за баща ти,не ми беше целта да те засегна.......!


Към dieselboy:

Пич,
ясно е, че си голям разбирач и професионалист!
Само я карай по-спокойно с тия бащи и майки, че вече ставаш много смешен.
На мен ми пишеш в една тема баща ми кво ми купува и кво не...
И на колега баща му "му купува" колите, пък баща му е починал.
А дали го пишеш от завист или от простоия е друг въпрос...

И да не съм offtopic - автоматик + лостчета за смяна на предавките на волана е най-добрия вариант. Ако те мързи си караш на D, ако ти се ръчка си като във Формула 1...
Най-важно си е обаче мощността на колата - и с ръчка и с автомат като е "куц кон" няма кеф...
Последна промяна Koliu на 18 Юни 2009, 18:09, променена общо 1 път

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 20 Фев 2009, 11:05

Тая тема замина...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 20 Фев 2009, 12:21

Koliu написа:Ако те мързи си караш на D, ако ти се ръчка си като във Формула 1...


Много точно изказване! :clap:



Koliu написа:автоматик + лостчета за смяна на предавките на волана е най-добрия вариант


Аааа не, тия лостчета (дето ги нямам и ги има само в най-скъпите модели :mhihi: ) са пълен боклук! - биха дали веднага експертно мнение некои разбирачи. Аз лично бих казал, че не съм карал такъв модел, но с удоволствие бих опитал 8) Изглежда мнооо яко и удобно за фърчене :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Мнение от ((:BuKcu:)) » 20 Фев 2009, 14:25

Айде моля ви, не като на женския пазар. Интересно е темата, има неща, които могат да се научат, така че да не я разваляме с пошли изказвания, за да не я заключат :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 20 Фев 2009, 14:47

((:BuKcu:)) написа:Айде моля ви, не като на женския пазар. Интересно е темата, има неща, които могат да се научат, така че да не я разваляме с пошли изказвания, за да не я заключат :winky:


Ти сега какво, подиграваш ни се, че няма мъжки пазар ли? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 20 Фев 2009, 15:05

Аааа не, тия лостчета (дето ги нямам и ги има само в най-скъпите модели :mhihi: ) са пълен боклук! - биха дали веднага експертно мнение некои разбирачи. Аз лично бих казал, че не съм карал такъв модел, но с удоволствие бих опитал 8) Изглежда мнооо яко и удобно за фърчене :D


Поне на 3-ката лостчетата са опция за всики 6-цилиндрови и нагоре двигатели.
Примерно на А4 са опция за всеки двигател, като знам как реагират 3-те големи производители от Германия, скоро ще са опция и за всяко БМВ автоматик, а не само за"скъпите" модели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Мнение от Spoika » 20 Фев 2009, 18:23

аз мисля, че автоматика лека полека измества ръчката, която разбира се е класика :) не случайно БМВ инвестираха толкова в SMG, double clutch и други подобни. Автоматика си е голяма екстра и това е бъдещето според мен

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook