скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от da6ip » 12 Ное 2009, 23:22

а на мене ми скърца гъза!! :mhihi: :mhihi: :smoke:

майтапа настрана - скърца ми нещо в Д-колоната, ама само лятос на жегата.. иначе имам някои други дребни паразитни шумчета като минавам през дупки, дето мнооого ме дразнят!! да перфекционист съм, болест е това..

та ако има някой друг такъв ненормалник в тоя форум и се е опитвал успешно и неуспешно да елиминира такива шумове от всякакви пластмаси и облицовки в колата, т.е. събирал е някъв опит, ще се радвам в един момент да си поговорим на тая тема :driving:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от skoti79 » 13 Ное 2009, 8:18

Аз също много се дразня от всякакви такива паразитни шумове.
Интересното ,е че каквото и бмв да съм имал до сега ,всяко е имало гадни поскърцвания, идващи от различни места.
Най се чуват и дразнят по паваж, като минавам.
Е60 издаваше шумове от средната колона,зад шофера, гумените уплатнения , предните стъкла ( ако са дигнати до край ) ,кожата на задната седалка и пластмасата около волана .
Решение намерих само на стъклата - свалях ги с по 1мм :mhihi:

Кефа се на бмв - но всички тези малки глупости ,ме карат често да смениям марката .
Както спомена колега по-горе - и аз съм перфекционист .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от djordje » 13 Ное 2009, 8:24

аз ползвам това:
Номенклатурен номер : 83120301480
Описание : ПРЕПАРАТ ГУМА
Ед.цена (с ДДС) : 13.61 BGN
Има наличност

мажа 1 път и няколко месеца съм спокоен. понеже е спрей, не пръскам върху гумата, че така омазвам цялата врата стъкло салон... а пръскам доста върху парцалче и после втривам в гумата докато не стане черна. хем премахвам мърсотята, с лек натиск.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от da6ip » 13 Ное 2009, 10:26

BONO написа:Аз също много се дразня от всякакви такива паразитни шумове.
Интересното ,е че каквото и бмв да съм имал до сега ,всяко е имало гадни поскърцвания, идващи от различни места.
Най се чуват и дразнят по паваж, като минавам.
Е60 издаваше шумове от средната колона,зад шофера, гумените уплатнения , предните стъкла ( ако са дигнати до край ) ,кожата на задната седалка и пластмасата около волана .
Решение намерих само на стъклата - свалях ги с по 1мм :mhihi:

Кефа се на бмв - но всички тези малки глупости ,ме карат често да смениям марката .
Както спомена колега по-горе - и аз съм перфекционист .


това звучи направо плашещо - явно е от ранните Е60-ки, срещал съм и други такива случаи по форумите. Мойта слава богу въобще не е толкова зле, иначе щях да се откажа.. Но понеже шумовете ми идват определено само от облицовки и панели зад задните седалки, проблема ми изглежда решим - и съм решил да се заема и да изолирам колкото мога от тях. Та ако има някой друг с подобни амбиции да казва..

А иначе по отношение на марката и скърцането - абсурдно е. Имам и доста опит с Шкода Октавия - категорично е по-добре откъм шумове от Е60. Ако ги правеха и тях със задно предаване и по-спортен характер и един пропелер на капака... :paranoid: :twisted:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от Spoika » 20 Ное 2009, 0:39

аз имам решение за проблема на колегата с Е90. Не знам за колко дълго отстранява проблема но ще е от полза сигурен съм.
нека ми пише ЛС

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от gkgeorgiev » 20 Ное 2009, 0:43

Spoika написа:аз имам решение за проблема на колегата с Е90. Не знам за колко дълго отстранява проблема но ще е от полза сигурен съм.
нека ми пише ЛС


Ако не е такава голяма тайна направо го сподели pls.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от Spoika » 20 Ное 2009, 0:49

не е тайна разбира се, просто и аз доста време се дразних на скърцането и пробвах всички видове препарати. на края н майтап си взех един бг продукт..забравих му името..и даже исках да го изхвърля ама намазах и всичко вече е ок и се наслаждавам на спокойствие :) .. ама не всичко зависи от продукта, трябва да знаеш и как правилно да смажеш уплътненията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от X5 E70 » 20 Ное 2009, 9:41

Spoika написа:не е тайна разбира се, просто и аз доста време се дразних на скърцането и пробвах всички видове препарати. на края н майтап си взех един бг продукт..забравих му името..и даже исках да го изхвърля ама намазах и всичко вече е ок и се наслаждавам на спокойствие :) .. ама не всичко зависи от продукта, трябва да знаеш и как правилно да смажеш уплътненията


E kaжи как де

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от da6ip » 20 Ное 2009, 10:06

Spoika написа:не е тайна разбира се, просто и аз доста време се дразних на скърцането и пробвах всички видове препарати. на края н майтап си взех един бг продукт..забравих му името..и даже исках да го изхвърля ама намазах и всичко вече е ок и се наслаждавам на спокойствие :) .. ама не всичко зависи от продукта, трябва да знаеш и как правилно да смажеш уплътненията


бг продукт? свинска мас?? и се маже с мистрия? :twisted:

ако ще пишеш ЛС на колегата така или иначе, тук ще е от полза на много повече хора :wave:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от sinbad0 » 20 Ное 2009, 11:45

Звуци има при всички коли и те са различни,няма перфектна кола.....един майстор преди години ми зададе въпрос:"Имаш ли радио в колата?" пускай го по силно и няма да имаш проблем.
Като пиша този пост :mhihi: съм ясното съзнание,че и аз съм от тези които се побъркват от шумове,ама...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 21.01.2009

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от ashvibe » 20 Ное 2009, 12:13

da6ip написа:бг продукт? свинска мас?? и се маже с мистрия? :twisted:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 26.06.2009
Местоположение: Sofia
Кара: BMW Х5 3.0D, E53, 2006
Мечтае да кара: колело

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от Extravaganza » 20 Ное 2009, 12:28

Моето Х3 скърца страшно, пластмаси, кожения салон, всичко скърца, даже имам едно скръцане в задната колона, което буквално едвам се търпи, но кво да правим.... волумето на мах и всичко е алл райт :)))))

:driving: :lalala:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от MaXimal » 20 Ное 2009, 12:38

Extravaganza написа:Моето Х3 скърца страшно, пластмаси, кожения салон, всичко скърца, даже имам едно скръцане в задната колона, което буквално едвам се търпи, но кво да правим.... волумето на мах и всичко е алл райт :)))))

:driving: :lalala:




Това с кожата се получава от някой гадни пррепарати... И аз го имам тоя проблем на дясната седалка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 8.05.2008

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от shpeki » 20 Ное 2009, 14:39

X5 E70 написа:
Spoika написа:не е тайна разбира се, просто и аз доста време се дразних на скърцането и пробвах всички видове препарати. на края н майтап си взех един бг продукт..забравих му името..и даже исках да го изхвърля ама намазах и всичко вече е ок и се наслаждавам на спокойствие :) .. ама не всичко зависи от продукта, трябва да знаеш и как правилно да смажеш уплътненията


E kaжи как де

И х5 ли скърца :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: скърцане и пукане във вратите на Е90, моля помогнете ми

Мнение от da6ip » 20 Ное 2009, 14:49

shpeki написа:И х5 ли скърца :shock:


вече и аз недоумявам - има ли БМВ на повече от 2-3 години което да не скърца?

един приятел има Е90 която изобщо не скърцаше като нова, впоследствие се разскърца (и става дума за германия с тамошните пътища) тук в темите навсякъде се хвали Х3, ето че и то скърца... за петиците сигурно вече има регистър на скърцащите части, сега и колегата с Х5 се оплаква?

някой със седмица че не остана празно?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook