Помощ: отказана щета от ЛевИнс

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

Помощ: отказана щета от ЛевИнс

Мнение от surr3a1 » 03 Юни 2009, 15:57

Здравейте,

Имам огромен проблем. Преди около месец ударих колата и я правих в Камор. Застрахователите казаха, няма проблеми после ни донеси фактурата и всичко ще е наред (не я пуснаха с възлагателно писмо защото не бях си внесъл всички вноски).

И днес 20 дена следкато им предоставих фактурата ми казват, че щетата ми е отказана. И това става след като съм дал на Камор близо 3000лв за ремонта.

Направо ще се гръмна. Моля за някаква помощ или съвет или каквото и да било как да си получа парите обратно от тея.

Още не съм получил писмо официално, но предполагам, че причината може да е - 1. нямам протокол и 2. мобилната група съм я извикал няколко часа след самото ПТП а не точно на момента.

Как е възможно да ми откажат щетата. Проблема, е че както вече написах не става въпрос за 100лв а за почти 3000.

Благодаря за всякакви съвети.
.:BE LIKE NO OTHER:.

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 03 Юни 2009, 16:18

Сега си спомням че ми звъня и се бяхме разбрали тази кола да се прави при мен...ама така и не дойде деня когато се разбрахме,
а за отказаната щета...ти сам си даде обясненията защо няма да ги вземеш.... ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

...

Мнение от surr3a1 » 03 Юни 2009, 16:28

здрасти. да. така беше за правенето, за което се извинявам пак.

но за отказа просто ума ми не го проумява това. какво общо има едното с другото. и основния проблем е - как може да ми го кажат това следкато са ми казали предварително, че няма никакви проблеми. че дори имаше и допълнителни огледи и какво ли не.

абе ще ги съдя със сигурност, но в нашата държава това си е смешка само по себе си.

пародия...
.:BE LIKE NO OTHER:.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 14.09.2008

Мнение от maxxbg » 03 Юни 2009, 17:07

На честна дума, особенно когато става въпрос за пари, не трябва да се вярва...така като гледам има два варианта-първия е да търсиш връзки в ЛевИнс и да ти платят, а втория е да ги съдиш-което в БГ отнема много много време и нерви...имало ли е друг участник в ПТП-то?

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 03 Юни 2009, 20:45

Това със съда за такива пари освен ако не си ревностен привърженик на правдата готов да похарчи повече от щетата го забрави...
пък и за тези пари,при положение че имам познати със 100тици хиляди щети отказани не смятам че ще те отразят...

Варианти са ти жалба в Лев инс и познати там за да ти я уважат,
аз за всички мой клиенти го правя затова ти написах че се сещам за коя кола става въпрос....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е(90)335I
Детайли за колата: Е(90) 335I ->2007г,306к.с, автомат калашников

Мнение от OxoBoxo » 03 Юни 2009, 21:36

|1.Имаш ли заведено писмено искане за оглед и направен такъв констативен протокол от огледа с остановените щети?
2. Има комисия за финансов надсор, която задължително трябва да сигнализираш-те ще направят проверка и ако всички документи са ти наред нямаш никакви грижи. До съд няма да стигнеш ако сигнализираш комисията, при неоснователен отказ да се плати щета се ОТНЕМА лиценза на ЗД.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 04 Юни 2009, 0:29

OxoBoxo написа:|1.Имаш ли заведено писмено искане за оглед и направен такъв констативен протокол от огледа с остановените щети?
2. Има комисия за финансов надсор, която задължително трябва да сигнализираш-те ще направят проверка и ако всички документи са ти наред нямаш никакви грижи. До съд няма да стигнеш ако сигнализираш комисията, при неоснователен отказ да се плати щета се ОТНЕМА лиценза на ЗД.


той си каза, че няма протокол за птп ... търси полицай, който да ти напише протокол. Ако колата е оправена ще ти трябва със задна дата ... Аве филм
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

...

Мнение от surr3a1 » 04 Юни 2009, 10:04

няма смисъл от протокол си мисля. ако съм го имал да съм го дал тогава. то е ясно, че ще е фалшив.

а и доколкото съм разбрал не е необходимо да се вика КАТ и да се пише такъв протокол особено при леки ПТП.

Друг е върпоса, защо тея не са ми казали, че би имало проблем. След 3 огледа трябва напълно да знаят, че е възможно да има нещо.

Още си чакам писмото с решението и обяснението към него.

Благодаря.
.:BE LIKE NO OTHER:.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 04 Юни 2009, 10:11

по каско не е задължително да имаш протокол за ПТП ,в офиса на застрахователя пишеш обяснение как е станало на една стандартна бланка( примерно на паркинг ,или нещо от сорта ,минава винаги при леки ПТП) и после вещо лице я оглежда и снима и си чакаш парите по избрания от теб начин на плащане ( експертна оценка ,по фактура ако колата е до 2 годишна - тука за твоята 4 годишна кола не знам дали е възможно )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 16.03.2006
Кара: бас Барабас

Мнение от Яро » 04 Юни 2009, 10:19

Alexi написа:по каско не е задължително да имаш протокол за ПТП ,в офиса на застрахователя пишеш обяснение как е станало на една стандартна бланка( примерно на паркинг ,или нещо от сорта ,минава винаги при леки ПТП) и после вещо лице я оглежда и снима и си чакаш парите по избрания от теб начин на плащане ( експертна оценка ,по фактура ако колата е до 2 годишна - тука за твоята 4 годишна кола не знам дали е възможно )

Това важи само за някой ЗК. Повечето искат сумА хартии
Всеки шут в задника - крачка напред!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

...

Мнение от surr3a1 » 04 Юни 2009, 12:01

ми най-голямата глупост беше, че не си бях платил всички вноски накуп по застраховката. ако беше така щяха да ми дадат възлагателно писмо и всичко да е наред. а така ми казаха иди да я оправиш и само ни донеси фактурата и няма никакви проблеми. и ето сега.
.:BE LIKE NO OTHER:.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 04 Юни 2009, 13:42

Тва е големият майтап при ЛевИнс - уж не ти искаме всички вноски накуп за уважаване на щета, ама после "глей кво стана". Затва подобни застраховки там само "през човек" или с връзки... за да си сигурен, че няма да увриш накрая....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 19.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 фейслифт + Ауди А4, 2 TFSI 4x4
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Е90, фейслифт, двойка дизел, автомат, черната перла и други шукарийки:).

Re: ...

Мнение от eMotion » 04 Юни 2009, 14:47

surr3a1 написа:ми най-голямата глупост беше, че не си бях платил всички вноски накуп по застраховката. ако беше така щяха да ми дадат възлагателно писмо и всичко да е наред. а така ми казаха иди да я оправиш и само ни донеси фактурата и няма никакви проблеми. и ето сега.


А не ти ли казаха, че можеш да платиш на момента оставащите вноски и да ти дадат възлагателно писмо. Според мен, най-удачният ти вариант сега е да подадеш жалба до КФН -- дирекция "Застрахователен надзор". Аз така направих при подобен на твоя случай, само че за доста по-ниска сума. Застраховаката ми беше в Евроинс и след направен оглед и заведена щета ми казаха да им нося фактура, а след като им я занесох отказаха да я платят. След жалбата ми в КФН платиха веднага.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Мнение от panter » 04 Юни 2009, 15:19

Колеги и аз имах подобен случай, но с "ХДИ" - имах протокол и всичко останало и имах да взимам пари от предна щета ! Застрахователите ми казаха че няма да ми ги изплатят а ще ги прихванат от поредната вноска за каското ! След това се оказа че ми ги прихванали ама от последната вноска, а не от поредната и аз се оказах без каско и без пари за щетата която бях завел ! И нито жалби нито връзки ми помогнаха да си взема парите !

ИЗВОД от случката : Четете внимателно общите условия по застраховката преди да вършите каквото и да било !

ПС1: Колега surr3a1 прочети си общите условия на гърба на полицата и виж дали се изисква протокол от КАТ при щета и изобщо какви са изискванията при завеждане на щета и кой от тях ти не си спазил за да се хванат за него и да не ти платят !

ПС2: Доколко знам зе леки ПТП не е задължително да се вика КАТ и може да си размениш двустранен протокол с другия участник в ПТП-то или ако сам си катастрофирал просто го описваш ! /Застрахователите бяха против тези промени заради злоупотреби с това , но все пак станаха тези промени/ ето протокола тук http://www.iandgbrokers.com/install/ptp%20protocol.pdf

ПС3: Ето и общите условия на Лев Инс http://www.lev-ins.com/index.php?m=741&lang=1
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Мнение от icog » 04 Юни 2009, 16:45

При леки ПТП (когато всички участници са подвижни и няма човешки жертви) НЕ СЕ ИЗИСКВА протокол от КАТ. Не само, че не се изисква ами и КАТ няма да дойдат. Попълва се двустранния протокол и се обаждаш на някакъв смотан номер в КАТ да ти дадат някакъв друг номер, под който те завеждат при тях. Това последното е от много скоро, поредната глупост за да има за какво да ти откажат да ти платят застрахователите.

Ако не си в някоя от горните графи няма какво да ти кажат. А относно викането на групата за огледи - задължението ти е да заведеш щетата до 24 часа или на първия работен ден (последното може и да го бъркам, не е пред мен документа). Сигурно при различните застрахователи варира, така че чети какво е при теб. Ама да пише, че трябва да викаш мобилна група на секундата ми е малко странно, я си представи, че има ранен при една злополука, кое първо ще направиш - ще закараш човека в болница или ще викаш и чакаш смотаните застрахователи?? Няма как да те задължат за такава простотия!

Относно каското на вноски и изплащането на щети - само веднъж ми се случи да ме накарат да изплатя оставащите вноски за да ми преведат сумата и то беше понеже ми дължаха повече, отколкото аз на тях. И го искаха в тоя ред, не са приспадали нищо. Защото чакат ти да им преведеш парите и текат едни 30 дни, в които те ти превеждат твоите. И както се сещаш го правят на 30-тия ден :evil: . Доколкото си спомням имаше указано точно до какъв процент от премията може да с ати щетите, за да не ти искат останалите вноски.

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook