Близки срещи от пети вид (F10 M5)

В този форум всеки един от Вас ще има възможност да представи автомобила си, но по начин, който хората да оценят като красив и неповторим. За повече информация се обръщайте към модератoрите на този раздел.

Модератори: err0r, SpUd3r, Kroki, Raya


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Близки срещи от пети вид (F10 M5)

Мнение от Хаос » 28 Авг 2012, 19:27

Срещнахме се в магазина за фототехника и го помолих да му наснимам колата с новия си апарат. Ето някои от по-сполучливите според мен попадения. Някои са леко кропнати, номера е скрит по разбираеми причини, малко мацнах на една от снимките, няма допълнителна обработка.
Като цяло ми е първата серия от улични снимки на каквото и да е било. Приемам критики. Знам, че можеше да си поиграя повече с фокуса и отраженията от колата, но времето определено беше ограничено.

Фотоапарат: Никон Д5100
Обектив: 18-55мм
Режим: P (program)
Време на деня: Обяд
Тип фотография: Улична

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Последна промяна Хаос на 01 Сеп 2012, 21:01, променена общо 2 пъти
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Близки срещи от пети вид (F10 M5)

Мнение от randity » 01 Сеп 2012, 16:30

Като за набързо снимани са добре. Гледам си наблегнал на джантите и дисковете. Но не разбирам замисъла на снимката, която ще сложа по-долу. Трябваше лееееко да се изнесеш на ляво и щеше да стане добре, след това фокусираш на М5 и си ти.

Изображение
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Близки срещи от пети вид (F10 M5)

Мнение от Хаос » 01 Сеп 2012, 19:08

нямаше как, отляво има тротоар с антипаркинг колчета, пък и таксито и така успя да избяга бързо от шота
снимал съм и цялата кола, но шотовете не са интересни сами по себе си, то и тоя не се е получил особено, ама карай
и да, джантите с дисковете като цяло ми държаха вниманието, пък отзад беше в сянка и не успях да измисля как да снимам интересно ауспусите и дифузьора, иначе ето шот отзад
Изображение
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Близки срещи от пети вид (F10 M5)

Мнение от Хаос » 02 Сеп 2012, 18:35

нещо, което ми направи впечатление е, че снимките качени на сървъра им пада качеството осезаемо...

едит:
браузъра ги показва в 18BPP (мисля) и оттам впечатлението, че са по-некачествени, с програма излизат същите
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Близки срещи от пети вид (F10 M5)

Мнение от acho.rs » 03 Окт 2012, 23:08

Лично аматьорско мнение:
Първата снимка е адски добра . Само че е кропната , вероятно по обективни причини .
За останалите снимки си личи че не си имал място и време да обходиш колата и да избереш най-добрите точки за показване на М5цата .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Близки срещи от пети вид (F10 M5)

Мнение от tnikolov » 12 Ное 2012, 10:23

като за 1ви снимки са се получили добре, само няколко съвета от мен:

1) избягвай да снимаш на директна слънчева светлина. Сенките стават доста гадни, както и контраста между светли и тъмни участъци е огромен.
2) Пробвай да снимаш на локация, където имаш повече място.
3) Хубаво е, че се опитваш да показваш нестандартна гледна точка, ама за да ти се получи по-добре трябва да опиташ да покажеш само определено нещо (емблема ли ще е, бъбрек ли ще е) и нещо друго, което да е замазано в кадъра. Последното обаче не смятам, че е постижимо с китовия обектив :)

Назад към BMW арт фотография

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook