ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от MaxMeyer » 26 Окт 2013, 13:11

Колеги каква е разликата между тези масла за шпер?Едното има ли по-добри качества от другото?Защото мотула е на цена около 52лв за литър а кастрола го има от форумни търговци за 29лв литъра... :dunno:

http://www.motul.com/bg/bg/products/108

http://www.castrol.com/castrol/generica ... Id=7067437

И между другото на какъв пробег се сменя маслото на шпера?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 262
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Варна
Кара: E30&E36

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от Ba4oIlia » 26 Окт 2013, 14:30

На описанието на Мотула пише че е за "диференциали, без ограничено приплъзване," , слагай Кастрола :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от MaxMeyer » 26 Окт 2013, 18:43

Не са го превели правилно...Ето линк:
http://www.motul.com/bg/en/products/108 ... ange%5D=25
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 262
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Варна
Кара: E30&E36

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от Ba4oIlia » 26 Окт 2013, 22:24


ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от MaxMeyer » 27 Окт 2013, 9:29

Това е минерално,по-горе питам за сравнение м/у две пълни синтетики с еднакъв вискозитет и различна цена...
И между другото в характеристиките на това минералното MOTUL 90 PA пише: For BMW rear axles with limited-slip use MOTUL HYPO SYNT LS.Което е горното масло moul 75w140 пълна синтетика.
Изображение

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от SpUd3r » 28 Окт 2013, 6:28

Слагай Кастрол, на самия Мотул си пишеше, че не се препоръчва за шперовете на БМВ
Tux0 Ca !
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от MaxMeyer » 28 Окт 2013, 20:45

Най-после стигнах до финал. :lalala: Купих шпер 3.45 от Е34 520 малко прасе(голямо за Е30).
Оказа се че касетата е в чудесно състояние...Разглобих я и фрикционните дискове са дебели
по 2 милиметра(толкова са новите) а огледалните кръстачки нещо около 2.1 милиметра :clap:
Няма никакви надрасквания или нещо друго притеснително...До тук чудесно!Ходих и си поръчах
от БМВ нова гарнитурка за капака,гумените уплътнения на чашите,гумения пръстен за датчика
на скоростомера,дифтунги на пробките и 8 нови болта за капака на касетата.Почнах да си търся
перфектен отворен диф 3.64 същото прасе с цел да преместя шпер касетата в него...И не след
дълго попаднах на супер дифче без никакви течове,шумове или предишни отваряния... :D
Разглобих го,свалих му короната и я прехвърлих на шпер касетата.Ужулих тялото с телената
четка на дрелката.Последва ръждопреобразувател и боядисване с черна боя.Всички болтове
мазах с лепило за резби освен тези на алуминиевия капак на дифа.И ето резултата след доста
работа по едно кално ръждиво кубче метал :mhihi: :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Между другото имайте предвид че болтовете за капака на касетата са специфични и не могат
да се намерят в същата форма,размер и якост афтърмаркет(или поне аз не можах).А се оказва
че оригиналните не стават за повече от едно завиване и развиване.Главите им са меки и
предполагам че не е случайно.Все пак трябва да ги продават :mhihi: а цената е около 3-4лв
за един :dummy: :mhihi: Следва наливане на Castrol 75W-140 и монтаж на колата... :driving:И те така. :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.06.2005
Местоположение: Морската СТОЛИЦА
Кара: e36 m44b19

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от BMWFen » 10 Ное 2013, 22:37

Wow! Жена ми каза да отивам да спя в колата :) До сега четох с огромен интерес!

Моето питане е дали да си взимам стар шпер, който да ревизирал или да си купя шпер касета и да преправям моя отворения. Става дума за малко прасе 3.45 за е36 м44в19.

Има ли спецове от варна за такава конверсия?

Колегата с лъскавия шпер от Варна ли си :)
BMW 318is M44B19

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от M10 » 11 Ное 2013, 1:38

Има ги болтовете във всяка по-заредена железария, 8.8 или 10.9 якост и са около 50 стотинки.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.11.2013
Пол: Мъж
Кара: 318is m44b19
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: E36 Coupe

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от edinstveniqt_1 » 15 Ное 2013, 19:51

Здравеите нов съм във форума така че може и да е глупав вапроса но :) С шпер ли съм или несъм. Значи вдигнал съм и двете задни гуми на свободна и интересното е че варта едната (почти без сапротивление) а другата не мърда! варта кардана и двете се движат в една посока!!!
Като го пробвам на път, пример: включил съм 2 скорост на около 3500 оборота и подам гас задницата тръгва да се носи това с отворен диф. мисля че неможе да се случи, но като го пробвам да го варта на място се държи като с отворен диф. Табелката я няма. Та какво мислите вие.

Благодаря за отговорите предварително. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 328i & 520i

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от NaKi4_pZ » 18 Ное 2013, 14:06

Свали капака и виж
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от Делян » 18 Ное 2013, 23:36

edinstveniqt_1 написа:Здравеите нов съм във форума така че може и да е глупав вапроса но :) С шпер ли съм или несъм. Значи вдигнал съм и двете задни гуми на свободна и интересното е че варта едната (почти без сапротивление) а другата не мърда! варта кардана и двете се движат в една посока!!!
Като го пробвам на път, пример: включил съм 2 скорост на около 3500 оборота и подам гас задницата тръгва да се носи това с отворен диф. мисля че неможе да се случи, но като го пробвам да го варта на място се държи като с отворен диф. Табелката я няма. Та какво мислите вие.

Благодаря за отговорите предварително. :)

По-твоите обяснения изглежда да си с изморен шпер. Пробвай да вдигнеш само едното колело във въздуха, освободи от скорост и ръчна и върти. Ако се движи свободно си с отворен. Ако върви трудно си с шпер. Ако има съпротивление, но едва доловимо си с отворен шпер :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 4.05.2013
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: Луда бабичка 1984г.
Мечтае да кара: Бмв е30 м3 и Ford Mustang Shelby GT 500 1967г.
Детайли за колата: Дърта жигачка с голямо сърце :Д

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от e30coupe » 20 Ное 2013, 15:08

Всичките страници прочетох,но наистина се обърках и много ясно не беше обеснено за мотора м20б20 84г. на е30 какъв щпер точно е подходящ за дрифт (аматьор) и ежедневно каране.. знам умряла работа с м20б20 ще кажат някои ама с това разполагам за сега и с него мисля да се уча... :roll:
Fuck new models cars ! I'm riding old school !

http://www.youtube.com/watch?v=nIDB7htM0Wg

Ерих Фром: „Човекът е станал свръхчовек… Но свръхчовекът със свръхчовешка мощ не се е извисил до равнището на свръхчовешки разум. Колкото по-могъщ става, толкова повече обеднява духовно… Трябва да се разбуди съвестта ни и да осъзнаем, че колкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме.“

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от M10 » 20 Ное 2013, 15:21

4.27

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 4.05.2013
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: Луда бабичка 1984г.
Мечтае да кара: Бмв е30 м3 и Ford Mustang Shelby GT 500 1967г.
Детайли за колата: Дърта жигачка с голямо сърце :Д

Re: ШПЕР диференциал: От А до Я!!!

Мнение от e30coupe » 20 Ное 2013, 15:24

няма ли да е къс за дълъг път ? не съм на ясно много много и за това питам, иначе благодаря М10 за бързия отговор :yes:
Fuck new models cars ! I'm riding old school !

http://www.youtube.com/watch?v=nIDB7htM0Wg

Ерих Фром: „Човекът е станал свръхчовек… Но свръхчовекът със свръхчовешка мощ не се е извисил до равнището на свръхчовешки разум. Колкото по-могъщ става, толкова повече обеднява духовно… Трябва да се разбуди съвестта ни и да осъзнаем, че колкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме.“

ПредишнаСледваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook