Някой иска ли е30ката на колегата?

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Dr.Schnaps » 05 Май 2014, 21:50

Преди всичко да поясня че нямам никакъв търговски интерес в цялата работа, а го правя само защото виждам в колата потенциал и мисля тук че има хора които търсят това. Т.е. това не е обява за продажба, а един вид удряне на едно рамо на феновете в раздела, защото ако колегата я пусне в мобилето на тая цена след 24 часа я няма. Затова и е в този раздел, а не в купува продава.

Значи един колега тук в Мюнхен си продава/почти подарява е30ката.

Цена: 500 Евро

Технически данни:
Марка: БМВ
Модел: е30 320и
Пробег: 405 000
Дата производство: 1988
Дата първа регистрация: 1988
Тип двигател: бензинов
Кубатура: 2000
Коне: 129
Скоростна кутия: ръчна
Дирекция: лява
Категория: купе
Цвят: Синя (много готин цвят, трябва да видя името му)
VIN: не го знам

Особености:
*врати - 2
*Airbag -
*Автопилот -
*ABS - не, барабани отзад
*Газова уредба -
*Метан -
*Ел. стъкла -
*Ел. огледала -
*Климатик -
*Климатроник -
*Кожен салон -
*Ксенонови фарове -
*Лети джанти -
*Навигация -
*Парктроник -
*Нов внос -

*Халогени - да
*Аларма -
*Централно заключване -

*Шибидах - не

Допълнителни екстри> Шпер (потвърдиха ми че е така), няма хидравлика, часовник (бях се объркал че с борд), колата е в оригинален вид без никакви доработки по нея, на стоманени джанти с зимни гуми.

Проблеми> колата е на истински 402хкм така и изглежда- не работят оборотомера, температурата подскача, шоф врата се отваря само от вътре. Седалките да попродънени, елементите в кокпита са попротъркани. Ръжда по предните калници (пода отдолу/ ъглите може да бъде според мен спасен и без много кърпене), вратите по фалцовете отдолу са зле но само отвътре, задната ламарина при куката е правена но пак е тръгнала, по фалцовете на пода им леки ръжди. В общи линии ако се прави не за лъскачка не е трагична ръждата. От двигателя и скоростите си покапва богато масло, но не тече просто гарнитурите вече са се изпекли. Ауспуха е зле.

Колегата е наследил колата от баща си който я е купил нова, така че не е удряна никога и е 100% сигурно. Човека живее на 50км от работата и от там и километрите, но кара като баба ми и затова м20ката още си работи добре.

Колата е в движение и има ТЮВ до октомври така че може да се вземе с червени номера на ход.

Значи обобщено- това е е30ка със шестак на 405хкм, двувратка без шибедах, без удари но с ръжда, със шпер, оригинален вид без мунинг. Който я иска трябва да дойде до Мюнхен да си я вземе или сам да организира някой да я вземе с автовоз.

Не знам дали ще има интерес, не въпреки това предварително моля без безмислени коментари и хора който очакват почти нова кола. Търси се човек който познава е30ките и знае точно какво му трябва :idea: По реда на писането в темата или на ЛС се определя кой има право да я купи първи/ т.е. най бързия печели.


И накрая пак да поясня че нямам никакъв търговски интерес в цялата работа, а го правя само защото виждам в колата потенциал и мисля тук че има хора които търсят това. Т.е. това не е обява за продажба, а един вид удряне на едно рамо на феновете в раздела, защото ако колегата я пусне в мобилето на тая цена след 24 часа я няма. Затова и е в този раздел, а не в купува продава.
Последна промяна Dr.Schnaps на 07 Май 2014, 19:24, променена общо 2 пъти
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Kroki » 06 Май 2014, 19:44

Само искам да ти кажа едно голямо БРАВО!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Dr.Schnaps » 06 Май 2014, 22:45

P5060008 (1024x768).jpg
P5060004 (800x600).jpg
P5060003 (800x709).jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Dr.Schnaps » 06 Май 2014, 22:46

Лява страна

P5060005 (800x600).jpg
P5060006 (640x480).jpg
P5060007 (640x480).jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Dr.Schnaps » 06 Май 2014, 22:48

Дясна страна

P5060011 (640x480).jpg
P5060012 (640x480).jpg
P5060014 (640x480).jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Dr.Schnaps » 06 Май 2014, 22:48

P5060010 (1024x768).jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Dr.Schnaps » 11 Май 2014, 11:32

Kroki написа:Само искам да ти кажа едно голямо БРАВО!
:bchug:


За съжаление явно ръждата отказа кандидатите.

Утре ще кажа на колегата да я пуска в мобилето.
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Bavarcho » 11 Май 2014, 16:48

Цената е добра за Германия, но в БГ има подобни ръждулници на такава цена, че и по евтини. Да не забравяме че има едно 500 евро още да дойде колата в България.
Единственото което има е шпер в незнайно състояние.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от M10 » 12 Май 2014, 15:16

И пак е добре, има ръжда, не закърпени дупки, които пак са ръждясали.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 2057
Регистриран на: 7.09.2005
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: от онея старите....
Мечтае да кара: магазинска е30-ка

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от GEORGIEV » 12 Май 2014, 20:42

Точно,предпочитам я в такъв вид,отколкото някой "уникат" с мазани с боди отгоре ръжди ;)
Дано колата намери истински ценител на модела :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 14.09.2004
Местоположение: Г.Оряховица
Пол: Мъж
Кара: e30*е36 и всичко което намери
Мечтае да кара: служебна

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от to6kata » 15 Май 2014, 21:39

първата ми беше в подобно състояние поне не беше кърпена некадърно преди година щях да ходя на около 100 км от мюнхен не помня градчето за едно купе но се разсъхна нещо абе тези коли магии правят :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 2.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E30- 324 D, E30-318 i
Мечтае да кара: Автентична "М"-ка на верния модел.

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Stoqnov_ » 24 Май 2014, 12:06

Това не е ръжда, колеги... Нашите таралясници, които "уж" или пък не ?? :kuku: ги оценяме на няколко хиляди и много попилени нерви да не са по-добре?? А къде ще се намери читав шестак, не мунингован за 2 000 лв? Явно всички се шегуваме с тез ръжди.., цената е подарък, а от снимките, които видях - просто и няма нищо. Иска няколко дни работа по купето, но не от форумни разбирачи и "нинджи", а от човек, който знае какво прави и защо го прави. Нищо си и няма на колицата, дано я вземе някой мераклия, че просто не останаха. А евала за тази "обява", на един от все по-малко оставящите истински любители на този модел.
Последна промяна Stoqnov_ на 15 Юни 2014, 0:23, променена общо 1 път
С времето се уверих, че ако искаш БМВ-то ти да върви.., трябва да си го направиш.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Bavarcho » 24 Май 2014, 18:12

Stoqnov_ написа:Това не е ръжда, колеги... Нашите таралясници, които "уж" или пък не ?? :kuku: ги оценяме на няколко хиляди и много попилени нерви да не са по-добре?? А къде ще се намери читав шестак, не мунингован за 2 000 лв? Явно всички се шегуваме с тез ръжди.., цената е подарък, а от снимките, които видях - просто и няма нищо. Иска няколко дни работа по купето, но не от форумни разбирачи и "нинджи", а от човек, който знае какво прави и защо го прави. Нищо си и няма на колицата, дано я вземе някой мераклия, че просто не останаха. А евала за тази "оява", на един от все по-малко оставящите истински любители на този модел.


що не я взе, маниак? нали е подарък цената..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 2.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E30- 324 D, E30-318 i
Мечтае да кара: Автентична "М"-ка на верния модел.

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Stoqnov_ » 24 Май 2014, 22:11

Не съм маняк, колега :D , но имам три. Ако не бях купил последната - със сигурност щях да прежаля освен цената и - и още некой евро, за да ми я докарат. А относно колата -нека сме честни.
С времето се уверих, че ако искаш БМВ-то ти да върви.., трябва да си го направиш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Някой иска ли е30ката на колегата?

Мнение от Делян » 25 Май 2014, 8:42

На същото мнение съм като Stoqnov_ :yes:
Много по-добре от масовото, което се предлага на нашият пазар - намазана, снижена с JOM, m50b20, смолян пакет, мъчена по паркинзи и полигони от който я хване + съмнителна поддръжка.

Следваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook