Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 29.11.2012

Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от бмв е30 » 24 Юли 2014, 13:18

Та след смяната на м42-то с м52б28 и на мен ми се наложи да правя процедурата със смяната на щекера за да отчита вярно обортомера...
След първото предложение от 50 лв искренно се смхя и просто си помислих че търгаша не понзава парите....
но като получих още 2-3 по 40-50лв вече си бях наистина ядосан.... как може за едно тъпо импулсно модулаторче което струва стотинки да искат пари колкото за цяло табло....
след много четене в нета видях че хората единствено и само се занимават с преправянето на щекера да стане за 8 цилиндрово тъй като другите си ги има и заводско и просто трябва да го смениш... но в чужбина цените са по 5-10 долара....
та и там ударих на греда...
До днес когато вдиях случайно при един познат табло от е34-ка... :) познайте кво и там има щекер :)
на външен вид е коренно различен но и той като 30-ковия се отваря и вътре има същата платчица с малкото 8 краково чипче...
разлиакта е там че на 34-ката платчицата е с женски букси а на 30-ката с мъжки... просто са завъртяни...
е събрах 2 и 2 и веднага ме огря идеята че това чипче е баш същото като на 30-ката...(по номера му нищо не можах да наемря)
след 15 минути разпояване и запояване прехвърлих чипчето от е34-ковата платка на 30-ковата и 5 минути по късно се радвах на напълно коректно работещ оборотомер в 30-ката :)
та табла от 34-ки има в изобилие и много трудно ще нацелите такова от 4 цилиндрово :) (ако уцелтие отидете да пуснете тото)
та единственото което трябва да се гледа е да не е от дизел.... защото там е друго.... :)
не знам дали съм откри топлата вода но след доста ровене по чужди и нашенски сайтове не открих нищо.... а аз рядко не откривам нещо което търся в нета :lol: :mhihi:
та ето и снимка да се види нагледно за какво говоря :)
Изображение
и двете чипчета на снимката са от е30 (защото това от е34 е на коалта :))
та надявам се да съм бил полезен на някой който се е изправил пред същия проблем и не иска да дава луди пари за чипче което ново струва 20 стотинки :) (само че не се продава никъде)
Също така се надявам търгашите да не четат тази тема че и щекерите от е34 рязко ще поскъпнат :)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от ивчо » 24 Юли 2014, 13:43

Ще пусна hint : колко струва според теб табло за 34 ?!
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 29.11.2012

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от бмв е30 » 24 Юли 2014, 13:51

тук говорим само за щекера... надали ще е както при е30 да е повече отколкото цяло табло...
да не говорим че ако някой си има табло от е34 ама му трябва щекер за 30-ка няма нужда да купува ;)
отделно че и 6 цилиндровите табла и щекери са голям дефицит ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от M10 » 24 Юли 2014, 16:06

ивчо написа:Ще пусна hint : колко струва според теб табло за 34 ?!

По-малко от само щекера за е30 :lol:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от Kroki » 24 Юли 2014, 16:57

А най-лесно е да препрограмира щекера.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от Convertible » 24 Юли 2014, 17:29

тва с препрограмирането кой ти го шушна? :roll:
на мен ми подариха четири цилиндров щекер, за едно возене с е39ката :mhihi:
ако знаех къде е моя стар (от 6 цилиндъра) нямаше да знаем тия подробности, щях да го дам за 10ка ;)
иначе идеята е страхотна. търся щекер от 8мак е34 :help:
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от Kroki » 24 Юли 2014, 17:41

Момчето дето ми презапои таблото и оправя сд и усилвател. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 29.11.2012

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от бмв е30 » 24 Юли 2014, 18:07

а правил ли го е до сега? защото четох че май няма възможност да се препрограмира.... или евентуално ново празно чипче да се вземе и то да се програмира... но там си трябва програматор и човек който да може да работи с него и да знае какво трябва да се запише... а такъв се намира трудно....
тва за щекера от в8 е34 е много добра идея :) че в нета гледам правят нови платки с доста елементи по тях които струват 100 долара само да тръгне с осмака обротомера на 30-ката... :)
ако и на е34 в8 е със същия щекер ще е страхотно че там алтернатива почти няма :) (освен вариятна който посочих по горе)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от ивчо » 25 Юли 2014, 12:26

Аз не искам да ви мътя водата тук, но табло за 34-ка под 30 лв не съм видял/намерил !
И то говорим за такова с механичен брояч (от каквото явно търсите т.нар. кодинг) !
Ако на някой му трябва толкова имам от моето старото табло - от м20 с motometer табло ако има някакво значение !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 29.11.2012

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от бмв е30 » 25 Юли 2014, 13:05

Именно колега, че всеки си има по едно табло за части... а от е34 всичктие са 6 цилиндрови (почти) инъче искат по 40-50 само за оригинален щекер, а така и за 30лв да е, взимаш цяло табло... от което после може да продаеш я някой уред, я някой платка... или просто се пазариш само за щекера за 5-10лв и това е....
Най-големия проблем в случея не са толкова парите, а това че останалите здрави табла и щекери от 6 цилиндрови 30-ки са голям дефицит...
а от 34-ки все още се намират повече....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от UBAH5 » 25 Юли 2014, 13:29

Полезно :yes:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от ивчо » 25 Юли 2014, 13:42

бмв е30 написа:Именно колега, че всеки си има по едно табло за части... а от е34 всичктие са 6 цилиндрови (почти) инъче искат по 40-50 само за оригинален щекер, а така и за 30лв да е, взимаш цяло табло... от което после може да продаеш я някой уред, я някой платка... или просто се пазариш само за щекера за 5-10лв и това е....
Най-големия проблем в случея не са толкова парите, а това че останалите здрави табла и щекери от 6 цилиндрови 30-ки са голям дефицит...
а от 34-ки все още се намират повече....


Само да те вметна че това табло си остава твое почти завинаги ! Всички 34-ки бягат към табло с пиксели (тези които могат - такова с чек контрол) заради неотчитащият километраж !
Отделно тази платка си е само за този тип модел табла, а няма кой да се заеме да прави табло с механичен брояч !
Затова и тези табла са по 30-35 лв, а онез с пикселите - 50 и нагоре !
Всеки сам си преценява дали да даде 40 лв за този кодинг, или 30 лв за табло което ще се подмята някъде !
Плюс че този модел "стари" табла за вече на години, и от неправилната употреба на крушки са със стопени светловоди, и положението е трагично ! Да не говоря за супер "нервните" им приборни инструменти отчитащи и 2 градуса температура !
Та мисълта ми е че няма много останали м20-ки за чаркове, още повече табла за тях ;)
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 29.11.2012

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от бмв е30 » 25 Юли 2014, 14:00

не мисля че само м20-ковите табла са с щекер... дали аз не съм разбрал или ти си се объркал не е ясно... но мисля че таблото от което взех щекера беше от м50...
може да правя щекекра тия дни на един колега който си купи цяла 34-ка 2,5 м50 и си прехъвли мотора в 30-ката та ще видя в неговото табло какво ще има...
но така или инъче сигнала не е механичен и останалите прибори на таблото нямат никакво значение тъй като сигнала на обротомера на всички по стари бмв-та си идва от компа минава през импулсния модулатор (щекера) и отива в уреда....
та дайте да го разнищим това да се знае стават ли всички табла или само м20-кови...
след малко ще разнищя и едно старо табло което имам от е36 да видя и там дали го няма някъде тоя чип от щекера :)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от ивчо » 25 Юли 2014, 14:53

Така като се замисля, на моето старото табло е отвън това ... Новото с пикселите мисля е вътре !
Но пак уточнявам, че цената им се доближава до тази за кодинга ..
Като там не се преправя нищо ! Или поне така съдя от писаното от теб !?
http://www.bmwe34.net/E34main/Maintenan ... citors.htm
Ето малко инфо !
Има и снимка на кодинга "новите" табла без чек контрол !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 29.11.2012

Re: Евтино решение при нужда от щекер за шестак :)

Мнение от бмв е30 » 25 Юли 2014, 15:05

Да и аз ги погледнах в нета... щекера който взех аз не беше такъв и интересното е че никъде не намирам снимка на такъв... беше черен почти като 30-ковия на външен вид и стоеше до дясанта букса отзад на таблото и се вади без да се разглабя таблото... в тия малките чесно казано не знам какво има... някой ако има такова може да го отвори (ако се отваря) и да направи една снимка...

Следваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook