Питане за ЧИП

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 18.01.2009

Питане за ЧИП

Мнение от dumonbmw2 » 17 Мар 2009, 18:51

Колеги може да ми се изсмеете но искам до ви попитам :
Имам BMW 318is на метан със ТАП
какво ще сатане ако и сложа чип
къкъв ще е ефекта и ще свали ли малко разхода щото ми се струва че от както е на метан хем карам на ефтино алтернативно гориво хем бързо го харчи може би защото не е инжекцион система
:help:
Пишете само сериозни отговори моля

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Питане за ЧИП

Мнение от slavianko » 17 Мар 2009, 21:57

dumonbmw2 написа:Колеги може да ми се изсмеете но искам до ви попитам :
Имам BMW 318is на метан със ТАП
какво ще сатане ако и сложа чип
къкъв ще е ефекта и ще свали ли малко разхода щото ми се струва че от както е на метан хем карам на ефтино алтернативно гориво хем бързо го харчи може би защото не е инжекцион система
:help:
Пишете само сериозни отговори моля
Не съм против газифицирането на колите ама чак пък метан. И то на Е36. Ако имах бус или джип или камьон да сложа ама да си изсипя колата така вече е брутално. Не мога колега да ти дам съвет. Ти искаш хем душата в рая хем оная работа до края. Е не става така.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Re: Питане за ЧИП

Мнение от cucko » 17 Мар 2009, 23:08

slavianko написа:
dumonbmw2 написа:Колеги може да ми се изсмеете но искам до ви попитам :
Имам BMW 318is на метан със ТАП
какво ще сатане ако и сложа чип
къкъв ще е ефекта и ще свали ли малко разхода щото ми се струва че от както е на метан хем карам на ефтино алтернативно гориво хем бързо го харчи може би защото не е инжекцион система
:help:
Пишете само сериозни отговори моля
Не съм против газифицирането на колите ама чак пък метан. И то на Е36. Ако имах бус или джип или камьон да сложа ама да си изсипя колата така вече е брутално. Не мога колега да ти дам съвет. Ти искаш хем душата в рая хем оная работа до края. Е не става така.

Прав си..
А до колегата ако е решил да слага чип да не се занимава с глупости....все пак много е малка разликата с чип...при което при теб едва ли ще се усети нещо...
Все пак...да пестим гориво и да се чудим с какво да дигаме коне това вече си е над гъзария.... :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 409
Регистриран на: 10.06.2008

Мнение от sk. » 18 Мар 2009, 0:14

Всъщност колегата питаше, дали ще падне разхода, а не дали ще скочат конете. ;)
На теория, би трябвало при нормално каране да свали разхода, обаче това е на теория. Нямам идея как ще се получи при теб. Пък и не се знае как ще ти направят настройките на софтуера. Гледай да е качествена работа. Най-добре си харесай сервиз където могат да свършат това и си ги питай тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

re

Мнение от slavianko » 18 Мар 2009, 13:54

sk. написа:Всъщност колегата питаше, дали ще падне разхода, а не дали ще скочат конете. ;)
На теория, би трябвало при нормално каране да свали разхода, обаче това е на теория. Нямам идея как ще се получи при теб. Пък и не се знае как ще ти направят настройките на софтуера. Гледай да е качествена работа. Най-добре си харесай сервиз където могат да свършат това и си ги питай тях.
Какъвто и чип да сложи няма да му падне разхода на метан.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Мнение от turbo » 21 Мар 2009, 1:08

При обикновена газова уредба чипът НЕ ВАЖИ. Той играе при искрата на този двигател така или иначе, но ти имаш за тая работа ТАП. За да си подобриш работата на колата може да си сложиш Ламбда контрол, но след като си провериш сондата дали работи. И освен това в една тема пак в този раздел колега е дал данни и се вижда доста голяма разлика между газ (метан) и бензин при съотношението на гориво-въздушната смес, така че Ламбда контролът трябва да позволява настройка.

П.П.: Интересно ми е какъв ти е ТАП-ът и къде точно е вързан, за да влияе на момента на запалването.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 18.01.2009

Мнение от dumonbmw2 » 25 Мар 2009, 16:11

КОЛЕГА можеш ли да ми обясниш какво точно представлява Ламбада контрола и къде могат да ми го поставят :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Мнение от DanielzZz » 25 Мар 2009, 16:38

Махни метана и ще е същия ефекта.Също така и профилактика на двигателя,щото се е задръстил от тоя метан.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Мнение от horhef » 25 Мар 2009, 17:22

Ако не е метанов инжекцион ефекта ще е 0
Overburner - NX написа:Махни метана и ще е същия ефекта.Също така и профилактика на двигателя,щото се е задръстил от тоя метан.

И как по точно е задръстил двигателя?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Мнение от DanielzZz » 25 Мар 2009, 17:23

Метана,въпреки,че казват,че не отделя налепи и нагар отделя маслени пари. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Мнение от horhef » 25 Мар 2009, 17:25

Overburner - NX написа:Химия не си ли учил?Метана е газ,който при изгарянето си отделя едни маслени пари.

Аз сериозн питам не се ебавам :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Мнение от DanielzZz » 25 Мар 2009, 17:31

Еми колега вече ти писах по-горе.А и да се ебаваш все ми е едно,бих сложил газ но не и метан.

П.С.Това са си лично мой изводи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Мнение от horhef » 25 Мар 2009, 17:35

Малко се отклонихме ама......... То и пропан бутана също е газ и би трябвало да има същите проблеми като метана както казваш. Което знам, че със сигурност не е така. Пък те даже изкрават фабрично коли на метан, ако е толкова зле дали биха ги псукали

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 25 Мар 2009, 17:38

А може ли да ми каже някой колега,дали мога да карам на кюмур?
Или на брикети....че имам от къде да ги зимам еФтино,
аааааа

и за да е един въпроса,
ако на кюмура му тУря добавка (разбира се ЗА всяка кола да важи ДЪРЖА) дали ще имам по-добро ускорение и добро изгаряне на колите? :roll:


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 25 Мар 2009, 18:07

можеи да караша на кюмюр и въглища ама ако караш влак.. хаха

по темата... за да ти работи на метан се ползва аванс процесор или се настройва предварението... а чипа дава малко предварение по електронен път така че ще ти обърка цялата схема.... не се занимавай...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Следваща

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook