Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори


Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Сандански
Пол: Мъж
Кара: 318ис м42 94г
Мечтае да кара: e46 m3
Детайли за колата: всичко по много

Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от ///Micev_87 » 28 Май 2013, 17:38

Какво мислете за фолио на прозорците?на купе стои добре но на седана :paranoid: със или без фолио да е,много се чудя какво да правя мисля че е малко селско не мислете ли? малко е тъп въпроса но май такава тема не е имало.
Последна промяна ///Micev_87 на 29 Май 2013, 14:49, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от Le Transporteur » 28 Май 2013, 18:00

Гледам,че питаш откъм гъзария как е. :mhihi:
Напоследък и мен ме е налегнало желание за фолио, но от практична гледна точка, карал ли си с къси гащи и ръкави в пек, казват че с фолио било друга работа. :dunno:
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от ozBMW » 28 Май 2013, 18:12

Много ясно че със фолио,слънцето не ти пече толко,вечер некой като се лепне зад тебе с изкривените фарове не те дразни и т.н,даже сега и на предните ще слагам,нема само тъпите кукери и дупетати да си карат личните и служебни коли с тъмни предни стъкла ше им ева майката в мършите :ranting:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от randity » 28 Май 2013, 18:34

На мен не ми харесва като е само на задните прозорци. Като е на всички + по малък % на предното седи много добре, не като аквариум :lol:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение


Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от 4len4o » 28 Май 2013, 18:48

Фолиото на прозорците като цяло си отваря визията на колата. Практично е :yes: Куки до момента (вече близо 6 години) не са ме спирали заради фолиото, а моето си е с доста плътен черен цвят :mhihi: Относно слънцето ...спор няма, че си е удобство. Вечер обаче, когато паркирам назад, видимостта е доста слаба при мен. Зависи все пак до каква степен, ще затъмниш прозорците. Кеф цена няма, важен е ентусиязмът :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от armani78 » 28 Май 2013, 19:05

твърдо ЗА.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 28.05.2013
Местоположение: Столична
Кара: Citroën C4 Coupe
Мечтае да кара: X6 ///M
Детайли за колата: 1.6 HDi 110hp + Remap

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от Alpha » 28 Май 2013, 19:15

Ако пренебрегнем колко неграмотно написан авторският пост, силно затъмнените задни стъкла е порядно селско. Аз също бях пред дилемата да ги затъмня, понеже колата ми е купе и на теория седи по-добре, но вече съм виждал как изглежда на живо и не останах доволен от гледката. Единственото нещо, което ме подтиква към фолио е огромният процент водачи с нерегулирани фарове. Задницата на С4-ката е леко снижена и всички джигити ми правят дискотека в колата, когато навън е тъмно - това освен изключително дразнещо може да бъде предпоставка за ПТП (да не дава Господ). Обаче ако затъмня само голямото задно стъкло ще стане турбо-фолк, но май ще трябва да отида някъде да ми наложат едно фолио да видя как ще стои :lol:
Много е важно, всичко да е важно!

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от Киров » 28 Май 2013, 19:43

И аз съм за, но цялата кола предни и задни странични и задното голямо стъко на 35 % затъмнение стои брутално и полицаите почти не правят проблем... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от m.dimitrov1992 » 28 Май 2013, 19:53

И аз съм ЗА ,когато е направена цялата кола предни +задни да речем нещо от сорта на 30-35% ,само задните ми изглежда много циганско :mhihi: прекалено голям контраст се получава. Друг е въпроса ако се затъмнят и предните с полицията какво правиш . Защото съм чувал че дори спират от движение, а аз както съм със сменяван и нерегистриран мотор не ми се рискува :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от red_bull92 » 28 Май 2013, 20:21

Най-добре с тонирани стъкла, аз съм с фолио на задните стъкла на вртатите и от вдигане и сваляне на прозорците се отлепи. Аз имам идея като си купя новото BMW да сложа тонирани черни стъкла от всякъде. :yes:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от ogata » 28 Май 2013, 20:35

Аз съм със седан и с фолио на всички задни прозорци - тези на вратите и големия заден.
Еми ... каквато и кола да си взема все ще бъде така.

+ седи добре :mhihi:
+ има няква разлика в температурата вътре когато колата седи на пек ако се сравняват кола с фолирани стъкла и такава без фолио.
+ можеш да оставиш разни работи на задната седалка и да остават незабелязани от мангалите (особено ако и салона е тъмен)
+ вечерно време нерегулирани фарове на движещият се зад теб заслепяват една идея по-слабо
+ и най-вече отвън не си личи ако запотявате задните прозорци с някоя какичка вътре на рекарото :mhihi:

- вечерно време видимостта наистина е доста слаба, особено ако не ви работят или са затъмнени поради някаква причина задните бели светлини
(аз обаче монтирах един парктроник със зумер, не заради друго, ами защото обичам да карам почти легнал и някак си ориентацията ми за пространство се губи в такава поза и това компенсира до някаква степен липсата на видимост заради фолиото :yes: )
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от ozBMW » 28 Май 2013, 20:57

red_bull92 написа:Най-добре с тонирани стъкла, аз съм с фолио на задните стъкла на вртатите и от вдигане и сваляне на прозорците се отлепи. Аз имам идея като си купя новото BMW да сложа тонирани черни стъкла от всякъде. :yes:

От къде ще ги намери тия стъкла?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от red_bull92 » 28 Май 2013, 21:00

ozBMW написа:
red_bull92 написа:Най-добре с тонирани стъкла, аз съм с фолио на задните стъкла на вртатите и от вдигане и сваляне на прозорците се отлепи. Аз имам идея като си купя новото BMW да сложа тонирани черни стъкла от всякъде. :yes:

От къде ще ги намери тия стъкла?

По поръчка от друга държава, че от България нищо не става :mhihi:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от ozBMW » 28 Май 2013, 21:08

Я сподели,от къде, как колко?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Volvo S60 ‘18, D4, e91 320dA

Re: Със фолио или без.. на стъклата какво мислете?

Мнение от Тонката » 28 Май 2013, 21:16

ogata написа:Аз съм със седан и с фолио на всички задни прозорци - тези на вратите и големия заден.
Еми ... каквато и кола да си взема все ще бъде така.

+ седи добре :mhihi:
+ има няква разлика в температурата вътре когато колата седи на пек ако се сравняват кола с фолирани стъкла и такава без фолио.
+ можеш да оставиш разни работи на задната седалка и да остават незабелязани от мангалите (особено ако и салона е тъмен)
+ вечерно време нерегулирани фарове на движещият се зад теб заслепяват една идея по-слабо
+ и най-вече отвън не си личи ако запотявате задните прозорци с някоя какичка вътре на рекарото :mhihi:

- вечерно време видимостта наистина е доста слаба, особено ако не ви работят или са затъмнени поради някаква причина задните бели светлини
(аз обаче монтирах един парктроник със зумер, не заради друго, ами защото обичам да карам почти легнал и някак си ориентацията ми за пространство се губи в такава поза и това компенсира до някаква степен липсата на видимост заради фолиото :yes: )

:yes:
Честно казано аз ги сложих за визия, но наистина температурата в купето е по-ниска с фолиото. Единственият недостатък поне за мен е паркирането на заден на тъмно, но с малко повече внимание всичко е оК :)
Поздрави!
ИзображениеИзображениеИзображение
е36 318is M pack 96` -> e39 530d M pack sedan 01` -> e38 740i M60 96` -> e46 318d 03`-> e46 320d 04`-> e39 530dA M pack touring 02`

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook