Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 01 Окт 2023, 15:01

На моменти и аз се замислям дали да не я пусна моята да се продава, пък ако излезе кандидат с пари да я взима ама така и не ми стига куража :mhihi:

Колкото до частите - точно тези капаци не знам дали са оем и е по-вероятно да са коментирани някъде из чуждите форуми, както и да има подобни за продажба. Иначе да - с изключение на кокалите по окачването и части по двигателя всичко трябва да е оем, просто няма алтернативи за добро или лошо :bchug:

Ти къде се изгуби пак? Успя ли да я покараш повече време това лято, та ти омръзна?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 07 Окт 2023, 7:07

Покарах я, не много, но не и малко. Ще я пазя все пак, реших. В това състояние няма да намеря друга от тази епоха. Утешението е, че вдига цената като цяло. Не че не губя пари от гаража, в който целогодишно седи. Както и от данъците. Абе като цяло съм 0:0 според мен в най-добрия случай.

Но съм сигурен, че ще ми се докара динамична кола пак. Пробвал съм и преди. 1-2 години изкарвам без нещо динамично максимум.

Е85 пак казвам дава много за парите си. Лежерна е за поддръжка и с отлична динамика, поне при големите кубатури.
Ако я продам и се наложи да взема пак нещо, и е по актуално.... тогава няма да мина с евтина и безгрижна поддръжка. Просто са по-капризни и чупливи колите след това

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 23 Окт 2023, 12:29

Аз май закрих сезона с разходка до Белоградчик в събота, времето беше топ за разходка без покрив. Приятно изненадан останах от състоянието на пътищата в Северозападна България, само на няколко места беше зле, но с повечко внимание се минаваше без проблеми с ниска кола и ниски гуми :lol:

Остана ми да я лъсна някой от идните уикенди и ще я прибирам. Ако все пак имам свободен уикенд и времето позволява пак ще я вадя за кратка разходка :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 16 Ное 2023, 11:19

Един въпрос. Всяка година , като позахладнее сутрин , като запаля колата се чуват едни три последователни сигнала, кратки оприличавам ги на ...........а сега де, нещо като бибиткания -----пииик, пииик, пииик. Това малко след запалването след кратко време пак и така се стига до три пъти. Няма нищо изписано по таблото. Да имате нещо подобно или да знаете какво е?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от ivanski_2 » 16 Ное 2023, 11:54

bonchef написа:Един въпрос. Всяка година , като позахладнее сутрин , като запаля колата се чуват едни три последователни сигнала, кратки оприличавам ги на ...........а сега де, нещо като бибиткания -----пииик, пииик, пииик. Това малко след запалването след кратко време пак и така се стига до три пъти. Няма нищо изписано по таблото. Да имате нещо подобно или да знаете какво е?


Предупреждение че температурата е под 3 градуса.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 16 Ное 2023, 14:50

Не е това. Когато температурата падне на 3 градуса сигнала е като дрънчене на камбанка и се изписва жълт триъгълник със снежинка в средата на централния циферблат т.е. този дето показва там разните предупреждения. Нещо друго ще да е това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 04 Дек 2023, 14:23

Май разбрах какъв е проблема. Вече не пищи ама един ден колата ме остави в друг град и 6 часа изгубих да търся пътни помощи , майстори с диагностики и притеснения. Добре, че единия майстор се сети, че може батерията на имобилайзера да е паднала. Изписваше на диагностика повече от 100 грешки и то за неща дето няма как ада не работят. Просто имобилайзера прекъсва връзката с ЕКУ-то и то бие грешки из всички модули. Подменихме я с нова и колата си запали и се прибрах по живо по здраво. Моята има допълнителен имобилайзер слаган от предишния собственик. Дали това нещо някак е настроено да дава такъв сигнал при слаба батерия не знам, но вече пищенето го няма. При вас може да го няма този проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 05 Дек 2023, 9:47

Заради имобилайзера ли те остави колата?

Моят си взима ток от колата, но трябва на чипа да имам батерия за да запали (имам и SOS вариант с пин код на бутоните на волана). Затова преди всеки сезон я сменям, че не искам неприятни изненади :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 05 Дек 2023, 13:59

Да батерията на имобилайзера беше сдала багажа. Сега вече и аз залепих и на двата ключа на имобилайзерите лепенки кога съм сменил батерията и ще почна всяка година да ги сменям профилактично. Но трите пищящи сигнала явно са били за това, но нищо не изписваше на таблото. Четох в гугъл за подобни проблеми на други хора обаче те пишеха за някакви ремайндери и за някакви настройки и дрън дрън, моята кола няма такъв ремайндер бутон. Реших , че е нещо маловажно и ядох хурката. Но пак съм благодарен , че имаше и по тежък вариант , да я кача на пътна помощ и да я мъкна в сервиз на БМВ и там нямаше да мина с 50лв. от които дадох 20лв. бакшиш на момчето , че то искаше само 30лв. за услугата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 10 Дек 2023, 21:05

Днес палих мойта, че трябваше да я извадя от гаража за да вкарам един скутер зад нея.
Запали от раз, но 20 секунди след това се започнаха едни пушеци, една смрад…слезе ми сърцето в петите, че се запали колата :mhihi:
Оказа се, че гарнитурата на капака на клапаните е сдала багажа и тече ама точно върху катализатора и прави димна завеса :mhihi: . Утре ще зарадвам майстора, че пак ще прави пари от мен :help:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 28 Мар 2024, 11:00

DMS Z4 :help: :mhihi:

Пуснах списък с частите необходими да подготвя колата за лятото и смятам след ваканцията в средата на Април да я подкарвам вече редовно :bchug:
Масло + филтри + гарнитура капак клапани + свещи, баланс на гумите + реглаж на преден/заден мост също ще направя преди сезона и политам :driving:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 02 Апр 2024, 12:52

Едно питане. Слагате ключа в слота. Натискате бутона да запалите колата. И сега питането, кои лампи светят в червено и кои в жълто? Нещо се обърках аз в тази работа. При мен се случва следното. При посочената процедура в червено светва контролна лампа на таблото за, аербег и колани всички останали светят в жълто, но ................след малко в червено светват и една с кръгче със знак внимание в средата и още една с кръгче с буква Р в средата. Това с буквата Р мисля е нещо за спирачките с вниманието не знам за какво е. След кратко всички лампи гаснат. Ходих при един майстор и той каза , че така трябва да бъде, но аз не съм убеден. Няма записани грешки. Дон Диего при теб как е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 04 Апр 2024, 15:55

Хмм не мога да се сетя на примависта кое как свети...през уикенда ще съм при колата и ще снимам какво светва (но съм почти сигурен, че нямам допълнително светващи лампи :dunno: )

Абе вие колко пари давате за старт на сезона...моят тотал е 800лв :oops: (гарнитура капак клапани + свещи ОЕМ, 8л. масло Ravenol SSL 0w40 и всички филтри и работата разбира се)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 05 Апр 2024, 15:34

При нас няма зима и не спирам колата. Само за седмица най много. Така ,че нито откривам нито закрива сезон. Карам я цялата година. Лампите не светват допълнително просто от жълто светват в червено. Гледах обаче на мерцедеса и се оказа , че при него същите лампи светят в червено и после гаснат. Хм.......и аз забравих как беше като купих колата. Казаха , че ако има проблем то лампите щели да светят постоянно , така че за сега си карам така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 24 Апр 2024, 13:17

Don_Diego написа:Абе вие колко пари давате за старт на сезона...моят тотал е 800лв :oops: (гарнитура капак клапани + свещи ОЕМ, 8л. масло Ravenol SSL 0w40 и всички филтри и работата разбира се)


Увеличи ми се малко сметката, че бяхме пропуснали няколко малки гарнитури :help:

Мисля в неделя ако е ок времето да откривам сезона :driving:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook