Подгряване на течноста за чистачките

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Подгряване на течноста за чистачките

Мнение от vavilon » 22 Дек 2009, 10:00

Иначе съм сложил за момента Сонакс -20 градуса и съм много доволен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 25.03.2007

Re:

Мнение от mpower75 » 23 Дек 2009, 23:53

alexsch написа:първо- честито ми 800-то мнение.

аз карам с шел- концентрирана течност, без разреждане. не съм особено доволен. на мен ми е замръзвала и дори на едно място по предния джам, а пише, че издържала до -20!

Вярно е колега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Re: Подгряване на течноста за чистачките

Мнение от vesko4114 » 06 Яну 2010, 21:28

Колеги,
доколкото аз съм запознат това е датчика http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f9/ ... it-t17681/, който автоматично включва подгряването на пръскалките (за автомобили които имат "зимен пакет") когато температурата падне под +3 градуса. Подгряването на огледалата е постоянно, моите топлят дори лятото.
Нека някой сподели дали има значение как се свързва този датчик т.е. има ли значение кое е + и кое е -, защото аз го сменях, а нямаше никаква маркировка по кабелите. Дано да съм го свързал правилно или, ако съм ги разменил, да не е изгорял, защото струва 65лв в Камор.
Колкото до течността за чистачки, аз ползвам тази на Шел и съм доволен. Добавям и малко Сонакс, за ароматизиране, а и по-добре чисти с нея :)

Поздрави на всички
...............................

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Подгряване на течноста за чистачките

Мнение от pazokolarov » 07 Яну 2010, 14:50

vesko4114 написа:Колеги,
доколкото аз съм запознат това е датчика http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f9/ ... it-t17681/, който автоматично включва подгряването на пръскалките (за автомобили които имат "зимен пакет") когато температурата падне под +3 градуса. Подгряването на огледалата е постоянно, моите топлят дори лятото.
Нека някой сподели дали има значение как се свързва този датчик т.е. има ли значение кое е + и кое е -, защото аз го сменях, а нямаше никаква маркировка по кабелите. Дано да съм го свързал правилно или, ако съм ги разменил, да не е изгорял, защото струва 65лв в Камор.
Колкото до течността за чистачки, аз ползвам тази на Шел и съм доволен. Добавям и малко Сонакс, за ароматизиране, а и по-добре чисти с нея :)

Поздрави на всички

На пин1 трябва да е (-) а на пин2 трбва да е (+) . Но по принци буксата трябва да позволява само една позиция на включване и не би трябвало да има възможност за грешка.
Изображение
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 22.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Подгряване на течноста за чистачките

Мнение от kelemety » 11 Яну 2010, 16:51

Аз пък съм с FAIR-LINE , от Метро :paranoid: АхАХаххаха еее стипца съм, кво да направя?! 15лв - 5л , концентрат -60 градуса. Разреждам я с водица 1:1 , и не знам колко мие нямам наблюдения ... или негативни отзиви дали чисти добре, ама малкоооо намирисва на парфюмиран спирт като пръскам, ма голяма работа да не пръскам нон-стоп ахаххаха и това за високата скорост си е вярно, със старата кола зимата бързо каране = замръзнали пръскалки, обаче само ако пръсна преди това , щото така остава вода която е върху тях и малко по малко прекъсват да пръскат. Ама тя нямаше подгряване ... само ПАРНОООО с 3 степени :winky: ахахахах
Изображение
Rear Wheel Driven

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook