Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от vavilon » 02 Дек 2010, 12:16

Лелеее... :shock: , а аз си мислех, че съм правил смотани менуали в работа за проектите си :mhihi: .

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 03 Дек 2010, 23:29

тунера според чуждите форуми е външен, струва около 120 евро

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от vavilon » 04 Дек 2010, 11:11

http://www.gadmei.com/en/product.aspx?bigclassid=2. То същност ти трябва бокс DVB-T. Има всякакви. Не е задължително да е за кола :)
С малко препраяне за захранването и антена оригинална на БМВ ще стане.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 04 Дек 2010, 11:25

все пак трябва да може да се управлява от осд интерфейса който е заложен в устройството (за по-удобно)
така че Dynavin тунер ще е за предпочитане, но аз нямам никакво намерение да купувам, защото няма къде да я гледам тази цифрова телевизия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от slitter » 04 Дек 2010, 13:49

Слави, моля те кажи как е звука на музиката, че живо ме интересува. Толкова време нарочно съм запазил оригиналната музика, защото ми е с оригинален усилвател и самото радио вади чудесен звук!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Rundev » 04 Дек 2010, 15:27

© написа:все пак трябва да може да се управлява от осд интерфейса който е заложен в устройството (за по-удобно)
така че Dynavin тунер ще е за предпочитане, но аз нямам никакво намерение да купувам, защото няма къде да я гледам тази цифрова телевизия


Слагай БулСатКом на тавана :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Искам да видя снимки как е станало,даже направи и клип за по добре със някой екстри които ние незнаем или пак на теб ти харесват. :)
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 04 Дек 2010, 19:34

Все се каня да я снимам, но няма време и преди малко слязох с фотоапарат и направих някакви не много добри снимки :mhihi:

Ето я:
Изображение
Външно изглежда прилично, връзва се с интериора, гумените бутони са добро решение. В тази версия 5 екранът е променен и е станал матов и по-малко отражателен. Всъщност обаче това е най-големият проблем на устройството - в слънчево време и при силна светлина, екранът отразява много и виждането е силно затруднено. Явно има още какво да се доработва по него.Изборът на това място за навигационна система в Е46 е доста неправилен - не стига, че отклоняваш си вниманието от пътя, но и мястото е твърде осветено. Забележете къде са навигациите в новите модели. Явно от БМВ са разбрали грешката си.
Основно меню:
Изображение

Настройки:
Изображение
Изображение
Имаше още един или два екрана с настройки, които съм забравил да снимам
Блутут. Като цяло работи, но напълно. Телефонната книга с нокия не работи, въпреки че телефона уж подържа външна сим карта, нещо което се изисквало за правилна работа с телефонната книга. Иначе със свързването няма никакви проблеми. Вляза ли в колата вече е свързан, звукът е достатъчно силен и ясен, може да се отговаря и затваря от бутоните на волана. Музиката или филма спира и се отваря екрана на блутут автоматично. Теоретично би трябвало да може да се избира последният набран номер. Вграденият микрофон работи много добре, има и допълнителен, който не съм инсталирал. Никой не се е оплакал, че не ме чува, нито пък да ме пита от къде говоря ако звука е странен :mhihi:
Като за човек, който не е имал блутут в колата, съм много доволен.
Изображение
Телефонната книга:
Изображение

ДВД плеър - плеъра е с чип Zoran и чете DivX, XviD файлове с резолюция по малка от 480р. т.е. ако конвертирате не слагайте повече от 700-720 по хоризонтала. HD видео не чете - дори 1280х720. АС3 звук върви без проблеми. Субтитрите за сега са на виетнамски, няма опция да се променят на кирилица. Евентуално ако излезе нов firmware може да очакваме нещо (малко вероятно). Не чете flv и mp4 файлове (YouTube само с конвертиране) С ДВД видео дискове няма проблем. ДВД плеъра върви от дискове и от usb
Изображение

Изображение


Тв тунер - интерфейсът е тук, но тунера го няма. До колкото разбрах се купува допълнително и е по стандарт DVB-T Mpeg4. Цена около 120 евро.
Изображение

има aux:
Изображение

Има възможност за камера за обратно виждане и от това което видях в чуждите форуми работят доста добре.

Радиото няма проблеми с RDS изписването и запаметяването на станциите. Звука и чувствителността е много добра, може би на същото ниво като оригиналното сд. Понякога може би заради радиото което предимно слушам, заради антената или заради нещо друго, като че ли ми изчезват високите тонове и после пак се появяват. Не знам дали е бъг или проблем все още.
Изображение

МР3 естествено няма никакви проблеми с плейването от флашки или дискове. Менюто е малко детско, но ако не се заглеждаш много става :mhihi:
Изображение

Навигация. Работи под WinCE 5.0 като е независима от останалата част на устройството. Може да слушате музика и да гледате навигацията. Звука обаче се изключва когато има гласови напътствия и се чува през предните тонколони, а задните остават да свирят музиката или радиото. Горе долу е добре, но понякога паузите дразнят и ако просто искате да си гледате картата докато си карате е добре да изключите звука на навигацията. Казват, че се работи и върху този проблем т.е. паузите да са минимални. Всъщност с модифициране на sys файла на IGO се намаляват доста.

Изображение

Имате възможност да стартирате доста разнообразни навигационни програми т.е. каквито си искате под WinCE
Ето примо:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

GPS е учудващо бърз. Въпреки, че няма пряка видимост към небето, т.е. сложил съм го някъде до таблото, вътре до устройството :mhihi: защото отвън ще ме дразни, хваща редовно 8-10 сателита и то само няколко минути след стартирането. Много по-бърз и точен е от китайската ми портативна навигация, а също и от нокия х6.

В WinCE има разнообразни програми включително и вграден видеоплеър, мр3 плеър, програма за разглеждане на снимки и ... дори не знам какво беше още. Не съм ги тествал, а може би няма да е скоро. Те естествено очаквам да са с по-скромни възможности от другият двд/мп3 плеър.
Изображение
Изображение

Като цяло съм много доволен. Звука от устройството като качество, според мен, превъзхожда оригиналното СД. Но все пак не съм най-големият специалист в тази област, може и да греша :mhihi: Има разни дребни неща които дразнят, но общо взето наистина са дребни и човек може да ги пренебрегне. Имайте предвид, че не съм спестил нищо като недостатъци, може би съм спестил по-скоро предимства в стремежа си да бъда максимално обективен.
Ще допълня поста си като имам време ... не че е кратък :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от slitter » 04 Дек 2010, 20:34

Eвала!!! Ще се купува май! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 8.10.2010
Местоположение: София/Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Продаде колата
Мечтае да кара: Бързо, голямо и черно BMW

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от sshtskv » 05 Дек 2010, 9:03

Мисля, че мога да помогна със субтитрите. Щом чете MPEG4, не е никакъв проблем, субтитрите ти да си ги вградиш във филма, което е много лесно.
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 05 Дек 2010, 10:42

ще вградя на един два филма колкото да имам с какво да се изфукам някой път :mhihi:
Иначе не е работа. Особено това с прекодирането на филма, имаше още един начин с някакви помощни програми, но съм забравил как става.
Днес пробвах дистанционното. По-принцип съм много против дистанционно за плеър в кола :shock: и го бях захвърлил в гаража, обаче в случая работи учудващо добре за китайско устройство. Реагира веднага, а ДВД плеъра е 1:1 с домашен двд плеър като настройки и управление. Отвориха се нови менюта за избор на език, субтитри и т.н. но отново не открих опцията със субтитрите на кирилица при DIVX
Мисля да му намеря някъде място в колата, защото наистина е много удобно и има всички функции, че дори и повече от тези с бутоните на самото устройство.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от benzin » 05 Дек 2010, 10:50

с avisubtitler се вграждат най лесно според мен, но пак си е занимавка, ако намериш начин да си ги плейваш със суб, най добре, виж дали нямаш в настроките място за регионален код
www.bmwпрофесори-bg.net

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 05 Дек 2010, 10:59

benzin написа:с avisubtitler се вграждат най лесно според мен, но пак си е занимавка, ако намериш начин да си ги плейваш със суб, най добре, виж дали нямаш в настроките място за регионален код

така като гледах настройките за субтитри и език са единствено за ДВД дискове, за DIVX май разчита на някакво автоматично разпознаване и естествено кирилицата я разпознава като виетнамски

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от shark1986 » 05 Дек 2010, 11:09

Добре де колеги за какви вграждания на субтитри говорите?Аз на моята кола имам SANG-китайска джажа която съм я взел за 220лв. която чете DVD и DivX и субтитрите от 90% от случаите ми излизат на кирилица в 10% нищо не излиза или по точно не може да ги разчита!Говоря за филми теглени от Замунда!Ако бях дал 20лв от горе щеше да е със вграден ТВ-тунер ама не ми се играеше със стърчащи антени! :mhihi:
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от kiko™ » 05 Дек 2010, 11:52

Слави евала за темата, доста подробно си го описал, що се отнася до субтитрите пробвай така:

- отваряш фаила със субтитрите с Notepad на някой компютър
- щтракаш File - Save as...
- отваря ти се прозореца за запазване на фаила
- в полето (file name) за промяна на името на фаила махаш .txt което Notepad-a ти добавя автоматично на края на името
- в полето (save as) избираш all files
- в полето за кодировката на фаила ( последното поле ) избираш Unicode
- щтракаш save, казва ти че фаила вече съществува и те пита дали да го замени, щтракаш Yes и си готов
Пробвай дали по този начин ще ти тръгнат субтитрите ;)

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 05 Дек 2010, 14:43

пробвах го и това - нищо не става
език на субтитрите: виетнамски
даже пробвах всякакви кодировки и пак не стана :mhihi:
Явно това може да се реши само с нов фирмуер, но ... дори и да знам на кого да пиша, дори и да пиша едва ли ще направят нещо за единственият клиент желаещ да има субтитри на кирилица :mhihi:

колкото до цената на устройството - нормално е когато на пазара има само две такива устройства (и то имаше съмнения, че са от един и същи производител) цената да е такава. Sang е в съвсем друга пазарна ниша, където алтернативите са стотици. Пък може и да го сглобяват някъде специално за БГ.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook